Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Simson indexet mecsinálhatom...

Simson indexet mecsinálhatom úgy hogy a gyári relével 6v/21w és melékonék egy ledet?

Figyelt kérdés
A hagyományos izzot elvezetném az deknibe vagy visza jelzönek használnám?A hagyomást csak áram felvételnek használnám.

2014. okt. 6. 20:39
 1/2 anonim ***** válasza:
Megoldható: a gyári hőszálas villogtató tudja működtetni a LED-es fényforrásokat, ha kötsz be olyan ellenállást, ami kellő áramfelvételt produkál. Erre jó lehet a gyári izzó is, de egy egyszerű ellenállás célszerűbb, nem melegszik fel annyira és foglalatot sem feltétlenül kell neki építeni. Sőt, még jobb, ha elektronikus villogtatót használsz, mert nem fűtöd tök feleslegesen az ellenállást.
2014. okt. 7. 07:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

1500-2000ft egy elektronikus villogtató. Aztán arra köthetsz akármit, a beállított ütemben fog villogni.

Igaz nem simsonnal, de én is sokat vacakoltam ezzel. Először betettem egy 10R-es 10W-os potit és egy relét. Erre már lehetett kötni akármit, és szabályozható is lett. De a poti elég sokat elfűtött.

Aztán lecseréltem egy elektronikus villogtatóra, ebben alapból van egy relé amit egy pici potival hangolható elektronika villogtat. A relé meg elég nagy terhelési is kibír, és akármit rá lehet kötni, így az irányjelzőket, visszajelzőket szabadon variálhatod akármikor.

2014. okt. 7. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!