Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Kezdő jogosítvánnyal 2 évig...

Kezdő jogosítvánnyal 2 évig nem szállíthat utast?

Figyelt kérdés
Kezdő vezetői engedély birtokában a járművezető 2 évig utast nem szállíthat, utánfutót nem vontathat, 18 éves életkorának betöltéséig a járművezetőt a kezdő vezetői engedély csak belföldön történő járművezetésre jogosítja.

2014. okt. 6. 23:22
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Azért ennél bonyolultabb.


-motoron 2 évig nem szállíthatsz utast

-autóval 2 évig nem vihetsz utánfutót

-autóval utast bármikor vihetsz

-motorral utánfutót soha

2014. okt. 6. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
#1: Létezik utánfutó motorhoz... Azt nem tudom, mik a feltételei, engem sosem vonzott a dolog :D
2014. okt. 7. 00:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
56%
Fura lenne, ha utast nem szállíthatnál 2 éven át.
2014. okt. 7. 06:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Az utasszállítás tilalma B-re nem vonatkozik, csak A-ra.

A kezdő vezetői engedélynek semmi köze nincs a külföldi vezetéshez. Külföldön is lehet vezetni, egyes kategóriákra bizonyos korhatár betöltése után, az adott ország szabályai szerint.

2014. okt. 7. 07:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm mindenkinek a választ!

Ezt egy autósiskola honlapja B kategóriához írja.

2014. okt. 7. 09:41
 6/7 anonim ***** válasza:
Érdemes inkább a KRESZ-re hagyatkozni, mert én is írhatom a honlapomon hogy "nálam lehet B-vel buszt vezetni", a rendőr bántani fogja a buszt vezetőt.
2014. okt. 7. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
ezt az autósiskolát gyorsan felejtsd el :D ha csak nem akarod életed leghosszabb idő alatt megszerzett legdrágább jogosítványát megszerezni. nem tudom melyikről van szó, de nemis akarom szerintem :D
2014. okt. 7. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!