Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Megéri ezen az útvonalon...

Megéri ezen az útvonalon vajon? (kerülni kicsit az M0-son)

Figyelt kérdés

Tegyük fel, hogy nem lesz baleset az M0-son.


Az Örs vezér tere közeléből indulnék Baja felé.

Vagy a Kerepesi - Hungária - Soroksári - Helsinki úton keresztól megyek Harasztin és Taksonyon át az 51-es főútig


vagy


A Kerepesin az ellenkező irányba (onnantól Veres Péter), ki az M0-ig, és azzal egyenesen az 51-es főútig.


az 51-es Taksonyi elágazástól kezdve mindkettő útvonal azonos.


A google térképes tervező szerint a difi 15 perc és 27km. Ez utóbbi nem annyira kevés, de kérdés, hogy fogyasztásban mennyire verek rá. A 15 perc nem izgat, az se, ha kicsit több üzemanyagot nyelek el, csak ne legyen sokkal több.

Turbó dízeles autóm van, a városban 8-9 között szokott lenni. Ha fele-fele arányban csinálom, akkor 6.8-7 között.


A Hungárián keresztül volt már 5.5 is.

az a 27km annyira azért csak nem dobja meg, hogy ne érje meg a kényelem nem? (mégis csak az az átlagosan 110km veri a sok piros lámpát meg a forgalmat, főleg hazafele. oda hajnalban megyünk, hazafele meg délután.)


Köszi a választ!


Közben számolgattam. 6l-es fogyasztással kb 700Ft-al kerül többe az a plusz 27km. Jó lesz ez. De most már kíváncsi vagyok a véleményetekre.


2014. okt. 8. 14:39
 1/8 Koplárovics Béci ***** válasza:
100%
Én biztos nem kerülnék ekkorát. És az is biztos, hogy kifizetném a matricát és az M6-on mennék.
2014. okt. 8. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Nekem a célomhoz az 14km difi lenne. Időben persze jobb, de 20 percért nem fogok egy hétvége miatt 1 hetes matricát venni. Plusz itt is át kell vágnom a városon.


(tehát az M6-oshoz képest kb 13km a plusz amit megtennék az M0-son, az már semmiség)

2014. okt. 8. 15:20
 3/8 anonim ***** válasza:

Amióta megújult a déli szakasz, nem szokott gond lenni a nulláson, már nekem se szorul össze a gyomrom, ha azon keresztül kell mennem!

A Kerepesi-Hungária eleve felejtős, mert rendesen be szokott dugulni a villamos építés miatt! Szerintem a Kőrösi Csoma út, Bihari út, Gyáli út, M5 gyorsabb, pedig arra is van túrás rendesen!

Ha nagyon perverz vagy, akkor az M5-ről mehetsz az M0-on át az 51-es felé, de az M6-on kb. egy órával rövidebb az út, annak ellenére, hogy 30 km-rel hosszabb. Azért 1+1 óra oda-vissza, és talán még valamennyi benzin spórolás csak megér egy matricát!?

2014. okt. 8. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Kicsit lehet félrevezettelek titeket. Tehát Baja felé, csak nem akartam a konkrét uticélt kiírni, bár belegondolva tök mind1. Csak Solt-ig megyek. Ezért írtam, hogy Taksony-51-es elágazástól nézve ugyanaz az útvonal, onnan mindenképpen az 51-esen haladok Soltig.


Számomra itt csak a Hungária-Könyves stb kikerülése a cél, mert rühellem mint a szart. (amúgy a villamostúrás már véget ért a kifelé futó szakaszon szerencsére)

2014. okt. 8. 16:00
 5/8 anonim ***** válasza:

Fura, mert 2 napja még fel volt festve a buszsáv a Könyves Kálmánon, és okozott is dugót...


Én még Soltig se nagyon szeretek az 51-esen menni, bár az utóbbi időben kissé javult a helyzet arrafelé. Attól függetlenül lehet, hogy tökön szúrod magadat már Kiskunlacházánál!

:)

2014. okt. 8. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Lehet, hogy akkor újra felfestették. kb 1 hónapja amikor mentem, akkor már lehetett haladni, és csak a vége felé volt egy kicsi festegetve, de nekem balra tartva nem volt gondom.


Nem szokott gondom lenni az 51-esen, voltam már párszor arra. Bnőmmel elbeszélgetünk útközben, eltelik az idő. Csak azok cseszik fel az agyamat akik 60-70-el mennek, és persze pont akkor nincs lehetőség előzni. Plusz a kamionok se kedvencek. De ettől függetlenül nem szokott rossz élményem lenni. Pár hónapos a jogsim is, így élvezem is a vezetést :)

2014. okt. 8. 19:47
 7/8 anonim ***** válasza:

"Attól függetlenül lehet, hogy tökön szúrod magadat már Kiskunlacházánál! "

Akkor igen türelmes ember. Nekem ez már Dunavarsánynál meg szokott történni :D


Hajnalban simán keresztül tudsz robogni a városon gond nélkül. Visszafelé délután, attól függ mennyire délután. Ha a csúcsban kell menni, akkor én tuti körbemennék :D

2014. okt. 9. 00:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Bp-vel van csak bajom, azon belül is a Hungáriával meg a Könyvessel. Amikor az Üllőiből bekanyarodok a Könyvesre, az a halálom. Amikor balról jön a tömeg, olyankor besorolni kész kín. Nah ezt szorozták fel amikor fel volt festve az ideiglenes busz sáv, akkor 2 sávot kellett váltanom, persze nem engedtek be, mögöttem meg valami idióta nyomta a dudát :)


Persze úgyis lesz gond bárhova is megyek. Az M0-son meg az autópályákon a kamionok meg a villogó audisták viszik a pálmát.

2014. okt. 10. 13:58

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!