Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Használt autó rejtett hiba,...

Használt autó rejtett hiba, mit tehetek?

Figyelt kérdés

Két hete vettem egy használt autót kereskedőtől, néhány nap használat után felvillant a motorhiba lámpa. Most egyszer világít, egyszer nem. Szervizben kiolvasták a hibát, rossz a lambda szonda. A kereskedő nem akarja kifizetni.


Ezen kívül azt mondta, hogy megvan mindkét gyári kulcs az autóhoz, 2-t is adott. Később észrevettem, hogy az egyik nem ezé az autóé. Azt sem intézi.


Mit tehetek ilyenkor???



2014. okt. 9. 17:31
 1/9 anonim ***** válasza:
90%
Rejtett hibánál neked kell bebizonyítani hogy már vételkor is fennállt a hiba és a kereskedő tudott róla. Ami szinte lehetetlen. Tanulság, hogy el kell vinni állapotfelmérésre, és a kulcsokat megnézni mielőtt kifizeted.
2014. okt. 9. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
lambda szondát nehéz lesz rejtett hibaként ráverni.
2014. okt. 9. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
És miért is kéne a kereskedő fizesse? Ez nem új autó...
2014. okt. 9. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
51%
Nyugodtan menj vissza a kereskedőhöz. Úgyan is a rejtett hibákért neki jótálást kell adni. Ami tudomásom szerint 1/2 év. Nekem volt hasonló esetem. Olyan hiba volt ami nem is vélhető, hogy tudtak róla. A belső világítás kapcsolója romlott el. Nem is a javításért fordúltam hozzájuk. Segítséget akartam kérni, holtudnék venni bontottat. Meghozták a komplett lámpát, természetesen ingyen. Így a beszerelést nem is firtattam. Megcsináltattam magam.
2014. okt. 10. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
irány a bontó és veszel egy másikat, utána belerakatod. aztán tedd össze a 2 kezedet, ha csak ennyi baja lesz a kocsinak. a nepperek minden sz.rt rásóznak a tudatlan balfékekre. át kellett volna nézetni vásárlás előtt. most már hiába mész vissza reklamálni.
2014. okt. 10. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
48%
Használt autónál se jótállás, se garancia nincs. Se kereskedőnél, se magánszemélynél. Pár nagyobb cég ad garanciát, de az lópikulát sem ér. Aki garanciális autót akar az menjen szalonba.
2014. okt. 10. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Nem nem igaz, hogy használt autóra nincs garancia! Ugyanis törvény van rá. És bizony az eladót terheli. Kevesen tudják, de így van
2014. okt. 11. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Igen, csak akkor a törvény alapján az egész motort ki kéne cserélje a kereskedő 2 hét után, mert csak...

Egy lambda szondából ügyet csinálni, ami egyik napról a másikra tönkremegy??!!

2014. okt. 11. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Nem a motor ment tönkre. A szonda csak egy alkatrész. Amúgy meg moror hibát is ki kell javítani. Ha máskép nem lehet felújítás. Ezen ne vitatkozunk már Tudom mit beszélek.

Amúgy, a Totálcar jogászának válasz. Használt autó garancia ügyben.

"A kereskedő szavatossági kötelezettségét a Ptk 305.§-311/A § bekezdései szabályozzák. EZek alapján előfordulhat olyan eset, amikor Ön elállhat a szerződéstől, ezáltal visszaadva az autót és visszakapva a vételárat. Hogy a konkrét esetben ez az eset fennáll-e, nagyban függ attól, hogy

- mennyit fizetett az autóért?

- mennyi idő telt el a vétel óta, és ezen belül mennyi idő a vétel és a hiba észlelése között, ezalatt mennyit futott az autó?

- mit tartalmaz a szerződésük az esetleges hibákat, illetve az autó állapotát illetően?

- hány éves az autó és mennyit futott a vásárlás időpontjában?

- milyen átvizsgáláson esett át az autó az Ön részéről, mielőtt aláírta voln a szerződést?


Általánosságban: a kereskedőtól vásárolt autóra 2 év szavatosság jár, melyet szerződésükben a felek érvényesen 1 évre csökkenthetnek. Ezen belül a teljesítést követő első 6 hónapban vlelmezni kell, hogy a hiba oka már a teljesítéskor fennállt. Itt egy nagyon fontos különbségre hívnám fel a figyelmet: a "hiba" és a "hiba oka" közötti különbségre. A szavatosság arra vonatkozik, hogy a termék a teljesítés, azaz a vétel időpontjában mefelelt a szerződésben, vagy jogszabályban foglalt tulajdonságoknak, azaz a vétel időpontjában nem volt hibás, a később jelentkező hiba oka pedig még nem állt fenn. A szavatossági időben jelentkező/felismert hiba tehát nem minden esetben vonható az eladó szavatossági felelőssége körébe, csak akkor, ha olyan hibáról van szó:

- amely a teljesítéskor már fennállt, de arról a vevő a teljesítéskor nem tudott és nem is kellet tudnia, vagy

- amely még nem állt fenn ugyan, de a hibát kiváltó ok a teljesítés időpontjában már fennállt.


Az Ön esetében ez azt jelenti, hogy ha a hengerfej már hibás volt, de Ön nem tudott erről, mert az nem volt nyilvánvaló és a kereskedő sem hívta fel erre a figyelmét, vagy a meghibásodás valamilyen olyan okra vezethető vissza, ami már a teljesítés időpontjában is megvolt, akkor kereskedő azért felelős. Ha kiderül, hogy a hiba oka a teljesítést követő nem megfelelő karbantartás, vagy a szakszerűtlen használat, akkor nem felelős a kereskedő.


Tisztelettel,

dr. Horváth Bence"

2014. okt. 12. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!