Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Dízel Fiat menne vele rendesen?

Dízel Fiat menne vele rendesen?

Figyelt kérdés

Adott egy 93-mas 1.7-es dízel Fiat Tipo. Nem egy mai darab, viszont amire kell tökéletes.


Tegnap láttam az egyik áruházlánc újságjában 5l-es étolajat 280ft/l áron, max 3-at lehet belőle venni/nap.


Néztem egyik netes szakoldal cikkjét, mikor egy teljesen ugyanilyen autót használt étolajjal hajtottak.


Tisztogatni, szűrögetni nem akartam, viszont most ez teljesen tiszta és bő 100ft-al olcsóbb /liter.


Elvileg ezzel bőven elmegy nem? Ha a használttal ment akkor az újjal nem szabadna, hogy gond legyen.


Valakinek van vele tapasztalat?



2014. okt. 10. 02:10
 1/5 anonim ***** válasza:
0%

Egyszer vettem egy osztrák Ford Orion 1.8D-t, azt használták biodízellel, az egész adagoló egy sárga megkövesedett szutyok volt, nem is működött rendesen. Így adagolót elromlani még nem láttam, egy hatalmas lyuk volt a gázadásban, le kellett cserélni az adagolót.

Ráadásul kiszagolják a pénzügyőrök, mert sült hús szaga lesz, és még fizethetsz jövedéki bírságot is, meg lefoglalják az autód.

Ne kísértsd a sorsot, főleg nem egy dízel Tipóval, örülj neki, hogy megy egyáltalán, nekem volt anno egy ilyenem, a megvétel napján sikerült megfőznöm a motorját, nagyon gyenge konstrukció a motorja.

Bocs, hogy ezt írom, de volt egy ismerősnek egy 1.7D Uno-ja is, ő is ugyanígy járt vele, menet közben lett nyáron csapágyas a motorja, egyszer csak kigyulladt az olajnyomás lámpája, végül kidobta az egész autót. Pedig odafigyelt rendesen a karbantartására.

Német dízelekkel ilyen nem történik meg, inkább vegyél francia dízelt, de az olasztól az Isten óvjon.

2014. okt. 10. 06:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
79%

-felesbe gázolajjal,simán elmegy,semmi baja nem lesz,6 évig jártunk vele,most benzines autónk van,

-télen,nagy hidegben nem szoktunk bele keverni ,mert ledermed az ét,aztán egy kocsonya lesz az egész,

-nincs sültkrumpli szag,csak a használt olajnak van,

2014. okt. 10. 06:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
felesbe? tehát 6 liter fogy. akkor az 3 liter/100 km. akcióba 400ft/100km a spórolás.
2014. okt. 10. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Még felesbe is van elég szép spórolás, lehet akkor ez lesz a megoldás.
2014. okt. 10. 18:32
 5/5 anonim ***** válasza:
1-es, nekem olasz dízeles autóm van. 470 000 km-t raktam már bele 2 és fél év alatt, kopóalkatrészeken kívül amit a német autókban is cserélni kell, még nem költöttem rá. A mai napig úgy megy mint újkorában. Budapest- Ártánd- Nagyvárad- Szatmárnémeti- Csengersima- Budapest útvonalon van hajtva ami 771 km/ nap. Egyébként egy 16 személyes Fiat Ducato 3.0 Multijet-ről van szó, amelyik autónak gazdája van és nem veri szét, az sokáig elmegy. Én 2 hetente cserélem az olajat benne, mert 12-13 nap alatt belemegy a 10.000 km. Tudom, ez most nem tartozik a kérdéshez, csak azt akartam kifejezni hogy nem mindegyik olasz dízel autó rossz, legalábbis nekem csak olasz dízeljeim voltak de soha nem volt vele gondom.
2014. okt. 21. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!