Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Miért van az, hogy nem annyit...

Miért van az, hogy nem annyit megyek el az autóval amennyiért tankolok?

Figyelt kérdés

még lett volna benne 25 km és leállt, nem nyomtam neki ,és nem is városban használtam, hogy max 2-ig váltottam volna fel.

1.2-es B Corsa



2014. okt. 10. 10:51
 1/10 anonim ***** válasza:
Miből gondoltad hogy még 25km van benne? Műszerről, vagy az összegből amennyiért tankoltál?
2014. okt. 10. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

az üzemag. szintjelző nem is működik :D

Szóval minden tankolás után egyből lenullázom a km-t, és ugy számolom ki,h mennyi tankoltam és mennyit fogok tudni elmenni vele, de épp ezért,ha kicsit többet enne, mindig -5km-rel számolok,szóval, ha 75km-re jön ki, akkor 70 km ig nézem, nem kockáztatok,de most még lett volna benne 25 km, azért az viszont kicsim sok :/

2014. okt. 10. 11:10
 3/10 anonim ***** válasza:
Csodálom, hogy eddig működött az elméleted. Hidegebbek vannak már, tovább van bekapcsolva az automata szivató, ezért kicsit nő a fogyasztás. Ez pont annyi, hogy nem 6, hanem 6.5 litert eszik, így jöhet ki, hogy hamarabb kifogy az üzemanyag. Amúgy nem tesz jót a kocsinak, ha mindig szinte koppra üríted, lehet hogy az üzemanyagszűrő kezd eldugulni, az is eredményezhet fogyasztásnövekedést.
2014. okt. 10. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Igen, több hidegindítás hűvösebb reggelek "csalhatnak" ennyit a képleteden. Ha az egész távot 1-2 indítással egyszerre tennéd meg, akkor kellene közel állandónak lennie a megtehető kilométernek.


Nekem szintén B Corsám van, ritkán indítom be 10km-nél kevesebbért, sőt általában legalább 20 kilométert megyek egy indítással, a téli fogyasztásom így is 4,5 a nyári pedig 4. Ha kisebb távokon hozol össze hűvösebb időben 75 km-t, bizony simán kijöhet az a 25km

2014. okt. 10. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

Azt a rohadt, azért az kemény. Tényleg nem is gondoltam volna :|

Mindegy, köszönöm szépen a válaszokat srácok!

2014. okt. 10. 12:11
 6/10 anonim ***** válasza:

már bocs, de meg is érdemled hogy leállt, ha 5km-re pontosan ki akarod számolni az üzemanyagszintet... az enyémben működik a szint jelző, mindig kattanásig tankolom és nullázom a mérőt, általában 550-600km után szokott felgyulladni a szintjelző, de még ekkor is van benne vagy 80-100km-re elég benzin, ezt onnan tudom, hogy ha ilyenkor rátankolok kattanásig, akkor 4-5 literrel kevesebb megy bele a tank térfogatához képest, a fogyasztásom meg 5-6 liter körül van...


mellesleg erősen függ a forgalomtól a fogyasztás, ha sikerül beszopni egy dugót rögtön vonhatod is le a km-eket a hatótávolságodból úgy, hogy alig haladsz, ha emelkedőn mész felfelé és lendületből magasabb fokozatban felsuhansz, máskor meg kifogsz egy eléd kanyarodó mazsolát és el kell indulnod felfelé gyorsítva, vagy benyelsz pár piros lámpát amit amúgy nem szoktál, szintén rontja a fogyasztást a saját vagy az autód hibájától függetlenül.

egy-egy eset nem befolyásol sokat, de ha lenne pillanatnyi fogyasztásmérőd, és ilyen emelkedős gyorsításkor ránéznél a mérőre, bőven 40-50 liter fölötti/körüli értéket írna, és ha a megszokottnál többször játszol el ilyet, rögtön meglátszik a fogyasztáson...

2014. okt. 10. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
A hőfok csökkenésével a gumikban lévő levegő nyomása is csökken. Ellenőriztesd az is. Esetleg még egy levegőszűrő cserét is megejthetsz. Plusz nem mindegy milyen benzint tankolsz bele?! Nálam a selles és mólos benzin vált be. kérheres és lukoilos benzinek nagyon gyatrák. az ilyen háznál árult ukrán és román benzinek meg egyenesen az öngól kategóriába esnek.
2014. okt. 10. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

Köszi mindenkinek,hát én a legtöbb amennyiért tankoltam,ha jól emlékszem 5 ezer volt, 19 évesen amennyit összespórolgatok, megkapok és nem használom mindennap, viszont már több mint fél éve használom, és mindig jól jött ki,egyszer álltam még le vele,mikor nagyon nyomtam neki akkor is 8 km-et evett meg. De ezt a 20-25-öt tényleg sokalltam, méghozzá nem is nyomtam, ahol nincs kifejezetten emelkedő stb.

Egyébként nagyrészt Shell-es benzint töltök bele.

Köszi a válaszokat még egyszer!

2014. okt. 11. 02:29
 9/10 anonim ***** válasza:
Hogy tovább színesítsem a palettát, az sem mindegy, hogy milyen sebességgel közlekedsz. 120-nál lényegesen több a fogyasztás, mint 80-nál.
2014. okt. 11. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
nagyrészt 60-80 -nal megyek
2014. okt. 12. 10:21

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!