Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Hosszú állástól eltömődhet a...

Hosszú állástól eltömődhet a benzinszűrő?

Figyelt kérdés

Egy Marutiról lenne szó. Körülbelül három hónapot állt, úgy hogy egyszer sem lett beindítva. Most pedig nem akar beindulni. Valamiért nem kap benzint. Nem tudom, hogy az AC pumpával van-e baj vagy csak a benzinszűrön nem tudja átszívni az üzemanyagot. A benzinszűrőtől az AC pumpáig a benzincsövet átfújtam; ott nincs dugulás. Indítózás közben a benzinpumpából kivezető csövön nem jön semmi üzemanyag.

Mi lehet a probléma? El tud tömődni úgy a benzinszűrő, hogy az autó csak állt és létezhet, hogy ettől nem indul be?



2014. okt. 11. 18:09
 1/3 kata kata ***** válasza:
Egy flakonba tölts pár deci benzint és benzincsővel csatlakoztasd az AC pumpád szívó ágához.Így megtudod,hogy szív e egyáltalán az AC.Ha nem szív akkor a membrán sérült.Ha így szív akkor levegővel nyomasd meg a szívó ág csövét a tank felé.
2014. okt. 11. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ, ki fogom próbálni így is. A tank felé menő csövet is átfújtam már, tehát a levegő átmegy a benzinszűrőn. Ettől függetlenül lehet a szűrő dugulása a probléma?
2014. okt. 11. 18:57
 3/3 kata kata ***** válasza:
Igen,lehet benzinszűrő is.Hidald át egy csővel ideiglenesen.Egyből kiderül.És a tűszelep nem nyitása is okozhat ilyen jelenséget.Ilyenkor az AC visszatérő ágán visszafolyik a tankba.Így nem jelenik meg a benzin a karbinál.
2014. okt. 11. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!