Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Örököltem egy Simsont, de nem...

Mentos kérdése:

Örököltem egy Simsont, de nem indul el, tavaly még ment, ha a gyertyát benzinbe mártom és visszarakom, akkor elindul 3-4 másodpercig megy, de utánna leáll, mi a baj?

Figyelt kérdés
16n3-4 -es karburátor van benne, gondolom h. nem kap benzint a henger, hogy tudnám beállítani ?

2014. okt. 12. 13:41
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
na vajon mi lehet, már megint retkes a főfúvóka az örök simson probléma
2014. okt. 12. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:

Karbit darabokra, az egészet jó alaposa átmosni és a fúvókákat, járatokat kompresszorral, vagy ha az nincs akkor porpisztoly spray-vel kifújkálni.

Ha valaki olyat mond hogy a fúvókákat dróttal piszkáld ki arra ne hallgass, azt nem szabad. Ha nagyon piszkálni kell akkor vastagabb damillal tedd.


Aztán ellenőrizd hogy ha megnyitod a csapot akkor szépen csorog-e a benzin. Ha nem akkor csap leszed, kipucol. Valamint nézd meg a tankot is, ha dzsuvás akkor azt is pucold ki.


Ha minden tiszta akkor összerakod és újra beállítod a karbit. Ennek módjáról találsz sok-sok leírást. Gúgli a barátod.

2014. okt. 12. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:

Egyátalán nyitva van a benzincsap?És van benne benzin?

Szivatót ráhúztad?

2014. okt. 12. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
sikerült elindítani, vagy 30 percet mentem vele otthon (közbe beállítottam az alapjáratot) de este kb. 3 órával később nem indult be, az egészet ki kéne takarítani ?
2014. okt. 12. 18:23
 5/12 anonim ***** válasza:
Dehogy kell.
2014. okt. 13. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 Tikekesi74 válasza:
Valószínűleg a tankban van valami trutyi, ami ha kellő ideig áll a motor leülepszik és eltömíti a fúvókát. Benzincsapszűrőt egyébként kitakarítottad?
2014. okt. 14. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

Előző válaszoló tanácsát fogadd meg és takarísd ki a tankot. :) Hozzáteszem vegyél a benzincsap és karbi közé pl egy ilyen szűrőt: [link]

Tudom azt mondod hogy 500 forint, de megéri. Én is bajlódtam a jó kis Simsonommal, mindig eldugult a karbi, kipucoltam de akkor is újra és újra. Aztán kitakarítottam a tankot, de egy kis idő múlva megint eldugult, vettem rá egy ilyen szűrőt, és azóta egyszer sem dugult el. :)

2014. okt. 14. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Ha a tank rozsdás, akkor öt marék zúzott követ bele, rázni míg fémtiszta nem lesz.
2014. okt. 14. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Na, ezt kipróbálom!
2014. okt. 14. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Tanktisztításhoz a legjobb az edzett üveg szilánk.


De használható még egy jó adag csavar (én facsavarral szoktam, az is elég jó) vagy amit előttem írtak ,a zúzottkő.


Ha nincs kedved sokáig rázogatni akkor pedig fogasd fel egy betonkeverőre. Néha szedd le és rakd fel máshogy. Valamint mindkét irányba érdemes.

2014. okt. 15. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!