Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Normális dolog hogy 17 órát...

Normális dolog hogy 17 órát vezettem le és jövőhéten egyek forgalmi vizsgára? Addig még egyszer tudok menni 2 órát vezetni.

Figyelt kérdés
Az oktató szerint jól vezetek, simán meglesz a vizsga. Már első órán forgalomba mentünk, tanpálya nem volt. Sztem tuti megbukok. Felvetettem az oktatónak, hogy hajlandó lennék fizetni a vb-nek, de at mondta eszembe ne jusson. Itt nem korruptak a vb-k és egy ilyen miatt bajba kerülhetek. Azt mondta amúgy sincs rá szükségem. Nem érzem magam felkészülve!
2014. okt. 12. 16:23
 1/9 anonim ***** válasza:
56%

Szia!

Ha jól vezetsz akkor fel vagy készülve...Mindazonáltal jobb ha megmondod az oktatónak hogy még nem érzed magad felkészültnek és akkor neki fizetsz még a tanórákért.Vagy elmész vizsgázni szerencsésen leteszed és megkönnyebbülsz.Ha nem sikerül akkor megint be kell fizetned a vizsgadíját...

2014. okt. 12. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Be van fizetve a 30 órám. Egybe kifizettem mindent. Lehet megmondom neki, Hogy zsúfoljunk be még addig pár órát. Pénteken lesz a vizsga. Csak a héten nem nagyon ér rá. :/
2014. okt. 12. 16:55
 3/9 anonim ***** válasza:
36%

...ááá ez menni akar szabira:)

Ha ki van fizetve az óraszám és előtte sikerülne a vizsgád az a helyzet hogy köteles visszafizetni a fel nem használt "munkadíjat".Hát lehet hogy (bár nem ismerem,így nem ítélkezhetek) belefutottál egy pénznyelő oktatóba...

Ha vezetés közben nem vétettél vagyis nem szapult meg nyomogatta a féket akkor nyugodtan vállald a vizsgát.

2014. okt. 12. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
56%
...bár a rutinpálya és gyakorlatok hiánya mindenképp gyanús...
2014. okt. 12. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Sosem nyúlt bele a vezetésembe, nem fékezett. mindig annyit mond "látom te nagyon szeretsz vezetni" bárhova beparkolok, ritkán javítok bele egyet. Szabályokat ettartom, lámpákat táblákat forgalmat figyelem. Talán sokszor is kicsit. Mindig azt nézem ki merre. Jönnek e mögöttem stb. Már vészfékeznem is kellett egy bokor mögül a zebrán átsuhanó biciklis miatt. Szerencsére lassítottam a zebra előtt, így nem ütöttem el. De lelkileg nem igazán vagyok rá kész. Félek a vizsgától.
2014. okt. 12. 17:27
 6/9 Beviz Elek ***** válasza:

Milyen nogsit csinálsz? Csak mert B-re nem 30 óra van hanem 580km vagy mi.


Én még 30 órát kellett volna vezessekc, 20 alatt vezettem, az oktató azt mondta hogy menni fog. A pénzt ki kellett fizetni a 30 órára, de a rutin és forgalmi vizsgát cserébe ő fizette. Igazából mindketten jól jártunk.


C-nél sem vezettem le mind, de az is sikerült elsőre.


Ha az oktatód szerint jól vezetsz, akkor megbukni csak a saját parázasod miatt tudsz. Tudom, könnyű mondani hogy ne izgulj, menni fog, stb, de akkoris remegő kezekkel fogsz elindulni. Főleg ha a család rátesz egy lapáttal és elmeséli mindenki hogy elsőre mindent hibátlanul csináltak és büszkék akarnak lenni rád úgyhogy neked is kell. Bár magától értetődő hogy nem bukhatsz meg, alap dolog hogy átmész.


Na ez nem segít a részükről!


Akármilyen jól vezetsz, lehet 20 éves tapasztalatod is, az ember hibázhat! Ha pont akkor ül mögötted a vizsgabiztos, akkor megszívtad, meg kell próbálni újra!

Erre még rájön az hogy különböző helyzetekben döntened kell. Mást tennél a vizsgabiztossal mögötted, mást nélküle, egy váratlan helyzetben néha sok idő kell mire betölt a rendszer (vizsgabiztossal, rutintalanul).


Szóval ne parázz, azt mondta hogy jó vagy, átmész. Ha közbejön valami, akkor másodjára!

2014. okt. 12. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Köszi utolsó ez aranyos volt. :) Igazad van. Ha nem elsőre akkor másodjára. Tényleg az zavar a legjobban, hogy az egzisztenciám miatt kellemetlen lenne megbukni. Mindenki biztosra veszi hogy meg lesz, csak én nem. Felnőtt nő vagyok. Túl kell ezen lépnem. B-s jogsit csinálom.
2014. okt. 12. 19:26
 8/9 anonim ***** válasza:

Sikerült a vizsgád?

Az oktatóknak általában van elegendő tapasztalatuk, meg tudják ítélni, hogy a tanuló fel van-e készülve a vizsgára (képes önállóan vezetni), vagy sem.

A 30 óra vezetési gyakorlat a kötelező óraszám (valójában egy óra 45-50 perc, de ez így elfogadott) a kötelező, ettől kevesebb nem lehetne, de tény, hogy szoktak simlizni az oktatók is, ha a tanulónak valóban jól megyen, a kötelező óraszám megléte nélkül is elvihetik vizsgázni, de ahhoz bele kell nyúlni a dokumentációba.

A vizsgán a vezetési kartont oda kell adni a vizsgabiztosnak, s abból kiolvasható mennyit vezetett a tanuló. Ez sokszor egy kamu-karton, de a tanulónak is alá kellett írni, tehát van róla tudomása mennyi órát írt alá.

Ami nem mindegy, de ennek a 30 óra leteltével van jelentősége, hogy a tanuló az oktató ajánlásával, vagy saját kérésre megyen vizsgára - ezt is ráírják a kartonra.

Az oktató ajánlásával vizsgázó előnyben van a vizsgabiztos előtt, mert róla az oktató is azt állítja, hogy érett a vizsgára, képes önállóan közlekedni, de ha a "saját kérésre" felirattal vizsgázik, a vizsgabiztos sokkal kritikusabban állhat hozzá, hisz a feliratból kiolvasható, az oktató szerint még nincs megfelelően felkészülve, a tanuló akar vizsgázni, nem ő ajánlotta neki a vizsgát.

Sokan állnak hozzá úgy a vezetés tanulásához, hogy a kötelező 30 óra gyakorlással számolnak, holott az esetek többségében ez kevés lesz, főleg, ha nagyvárosi (villamos, buszsávok, gyalogos-özön, nagy forgalomban nem működő lámpák) körülmények is nehezítik a közlekedést.

Vannak olyanok, akiknek a 30 óránál is kevesebb gyakorlat elegendő az alapok elsajátításához, de ők vannak kevesebben, a többségnek inkább 40-50 órával kellene számolni. Az is fontos, hogy az oktató mellett a tanuló az alapokat tanulja meg, megtanul figyelni, megtanul döntéseket hozni, egyenesen haladni, kanyarodni, járművet kezelni, és amikor már ezekkel a tudásokkal képes egyedül közlekedni, helyesen cselekedni, az oktató azt mondja, hogy vizsgára kész.

A vizsga tulajdonképpen egy bemutató, ott nem kérnek rajtad számon semmit, csak megmutatod a vizsgabiztosnak, hogy tudsz vezetni,és ha neked az oktatód azt mondta, hogy menni fog, akkor az a tudás a vizsgabiztosnak is meg fog felelni, hacsak valamit nagyon nem rontasz el.

A vizsgabiztosok is emberek, vannak közöttük szigorúak, de vannak nagyon rendesek segítőkészek is - nem kell félni tőlük, semmi olyasmit nem kérnek, amit az oktatód nem kért a tanulás alatt. 30-40 percet kell vezetned, közben egy megfordulás, néhány parkolás, és kész.

2014. okt. 21. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Elfelejtettem írni. Köszönöm mindenkinek a bíztatást. Sikerült a vizsga! :)
2014. nov. 6. 14:38

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!