Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Kell az egész sárvédőt cserélni?

Kell az egész sárvédőt cserélni?

Figyelt kérdés
Opel Astra F-en a benzintartály zárófedelénél, ami azt a kis ajtót tartja a sárvédőn belül, teljesen szét van rohadva. Kell ezért az egész bal hátsó sárvédőt cserélni? Mert hallottam olyat, hogy lehet csak azt a tartó részt kapni külön, és azt ki kell vágni a sárvédőből, és az újat beforrasztani. És kb mennyibe kerül egy ilyan csere, mert ezt nehezebb cserélni, mint az elsőt?
2014. okt. 14. 19:26
 1/7 anonim ***** válasza:

Nem forrasztani, hegeszteni. :D


Amúgy igen, lehet javító elemet kapni, szerintem erre gondoltál: [link]


De egy normális karosszériás megcsinálja neked simán lemezből, nem kell hozzá utángyártott sárvédő. Ha kész van vele, jöhet a gitt, és a festés. De ez már a festő dolga.

2014. okt. 14. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Ez a hátsó sárvédő minden autónál nagyon el van bakszva, hogy nem cserélhetők úgy, mint az első sárvédők. Az elsőket csak pár csavar fogja. A hátsókat meg ki kell vágni.

Nehogy megvedd az egész javítóelemet, ha máshol nem rohad, akkor csak azt a kis részt javítja majd a lakatos.

2014. okt. 14. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Lehet kapni hozzá javítóelemet, úgy hívják, hogy tanklyuklemez külső és kb. 2e Ft. Ha a belső rész is elrohadt, akkor kell hozzá az is, de azt csak doblemez javítóívvel együtt van és 5-6e Ft az ára. A munkadíj 15-20e, a fényezés szintén.
2014. okt. 14. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Nekem pont a belső része rohad, de nagyon. Az, amire az a műanyag kis ajtó is fel van csavarozva. Rosszul záródott az ajtó, és bement a víz, és belül elrohadt az egész, ahogy kivettem azt a gumit belülről, akkor láttam. Találtam egy ilyet: [link] , ez ha jól gondolom olyan javítóelem ugye?
2014. okt. 14. 21:36
 5/7 anonim ***** válasza:

Amit linkeltél az a külső, neked a leírtak alapján ez kell:

[link]

2014. okt. 14. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Ezen talán jobban látszik: [link] .

Ha egy ilyet veszek, ezen belül ott van, amihez a tank záróajtatját (műanyag ajtó, nem a tanksapka, amit be kell csavarni.) hozzá lehet csavarozni, mert nekem az van szétrohadva, alig tartja már valami az ajtót.

2014. okt. 14. 21:54
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm "HARKONNEN", most már képben vagyok, de nekem, azt hiszem mindkettő kell, külső is és belső is.
2014. okt. 14. 22:12

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!