Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Mennyibe kerul egy kis auto...

Mennyibe kerul egy kis auto (suzuki swift/opel corsa) fenntartasa egy honapban varosi hasznalatra?

Figyelt kérdés
Ugy eg durva korulbeluli osszeket kernek reszletes leirassal.A sulyadot es biztositast evi fizetesre allitanank be,marha ez lehetseges.Nem ertek az autokhoz,nem szeretnek serto kommenteket olvasni.koszonom.

2014. okt. 17. 17:44
 1/8 anonim ***** válasza:
Ha nem szeretnél sértő kommenteket olvasni, akkor ne írj ki ilyen hülye kérdést, hanem előbb keres vissza ezzel kapcsolatos kérdést, mert van egy pár.
2014. okt. 17. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
A biztosítás függ a korodtól, nemedtől, lakhelyedtől, bonus malus besorolásodtól, stb. Az üzemanyagköltséget sem tudjuk megtippelni, ahhoz tudni kéne, mennyit mész egy hónapban. Egy kicsit több infora van ehhez szükség, de az "autó költség kalkulátor"-ral ki tudod számolni (google kidobja), a teljesítményadóhoz, és a biztosításhoz is találsz kalkulátort.
2014. okt. 17. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
sokba... még használat nélkül is...
2014. okt. 17. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Óvatos becslés szerint olyan 30E forint, de ez nem azt jelenti hogy minden hónapban ennyit fog kérni, van hogy csak tankolni kell bele az olyan 15-20E Ft/hó, de van hogy cserélni kell ezt azt ekkor megugrik a költség valamelyest.
2014. okt. 17. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
A biztosítás meg sem kottyan. Benzinpénz számolható a fogyasztásból. Corsa 7-8l swift 6-7l városban. A benzinpénzt szorozd meg kb 1.5-el, mert karban is kell tartani. Ha szar kocsit fogtál ki a 2es szorzó is bejóhet, főleg városi használatnál
2014. okt. 17. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

hát ez nagyon sok mindentől függ, na de kezdjük el szépen ráncba szedni a dolgokat.


átírási díj kalkulátor

[link]


kötelező biztosítás kalkulátor

[link]


teljesítmény adó kalkulátor

[link]


ezek még csak azok a díjak, hogy egy autó a nevedre kerüljön, és forgalomban használhasd, de még 1 métert nem mentél vele.


használtautó vásárlása esetén a fenti összegen túl, még legalább 50-100E ft-al kell rendelkezned, hogy a kötelező szervizeket elvégezd (motorvezérlés, olaj, szűrők, gyertyák, fékek, futómű, cseréje-ellenőrzése, esetleges karosszéria munkák kijaívítása).


tankolni meg annyit fogsz, amennyit mész vele, de ha csak városba kell, akkor havi 10E körül ft elfog rá menni.

2014. okt. 18. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Nekem május óta van suzuki swift 1.3-as sedanom 99-ből.


Műszaki, fékek cseréje, vezérlés csere, olajcsere, hátsó gumi csere, új akksi bele, kb 140 ft környéke volt. Én üzembetartó vagyok, de kb így is tizen valahány ezer ft-t fizettem. Ha átiratod akkor eredetiség vizsgálat, meg hasonlók. ( ez a kormány undorítóbb mint a maffia)


Biztosítás: Magyar postánál vagyok, 17 éves korom óta van jogsim, 25 vagyok és A0-ban 9100 Ft fizetek negyedévente. Bár talán lehet olcsóbb is lehetne a biztosításom, ha másnál kötöttem volna, de nekem egyszerűbb volt a postára elmenni...


Az adó nem visz el sokat, nem emlékszem mennyi az adója pontosan-az egyik volt 700 ft környéke, a másik 5-10 e ft közötti összeg. A fenntartás már más kérdés.

1 meg kell tankolni

2 kopó alkatrészeket cserélni, főleg ilyen régi autóban. Mondjuk ha normálisan meg akarsz csináltatni rajta mindent szerintem kell 100-150 e ft. Alvázvédelem, üregvédelem sem ártana, főleg ha még nem rozsdásodik. Az enyém nem rozsdásodik, de jelnleg nicns feles pénzem.

3 hiába olcsók az alkatrészek, a fizetések szart se érnek.

4 téli-nyárigumi költségek


ÉS igaz a mondás: sokan az első autón bukták a legtöbb pénzt..

ÉN ezért a kis autóért kiadtam 250 e ft-t, úgy hogy nem volt műszaki, és ráköltöttem kb 140 e ft-t. Jó mi? Más ember azt mondaná: te nem vagy normális, főleg családtagtól. Annyi előnye van, nem kell egyszerre visszafizetni. EZ A TANULÓPÉNZ. Most már tudom legközelebb mit csináljak másképpen.

2014. okt. 19. 00:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
köszönöm szépen a válaszokat! :)
2014. okt. 19. 16:19

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!