Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Kidudorodás a gumin? Az én...

Kidudorodás a gumin? Az én hibám vagy gyártási hiba?

Figyelt kérdés

4 hónapja vettem egy új kocsit, új goodyear nyári gumikkal, eddig 7ezer km-t vezettem vele. Ma egy kidudorodás vettem észre rajta a gumiabroncs külső oldalán. Körülbelül 2-3 cm nagyságú és magasságú, de szerintem előbb utóbb ebből durrdefekt lesz.

Kérdésem hogy ez a gumi hibája vagy az enyém ??? Garanciális vagy magam kell ezt kifizessem ? Mitől tud egyáltalán ilyen történni? Nem vagyok őrült söfőr :D

Köszönöm


2014. okt. 18. 11:48
 1/8 anonim ***** válasza:
A gumin és a felnin vannak horzsolások?
2014. okt. 18. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

A gumi hibája. A kidudorodás helyére nem került a kordszálból, a gumiban lévő kordszálak eloszlása nem egyenletes. Az eladó vagy a gyártó rámondhatja hogy nem így van. De ettől még egy esetleges labor- és röntgenvizsgálat mégis a soraimat igazolja.

Minden guminál előfordul ilyen. Például kerékpár külsőnél a boltban ki lehet deríteni megvétel előtt, kézi vizsgálattal. Sajnos gépjármű gumiknál már nem mindig deríthető ki a boltban.

2014. okt. 18. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
lehet az amit második mondott, de ha megcsókoltad vele a padkát vagy egy kátyút, az is tud ilyet okozni
2014. okt. 18. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Akkor is előfordul ilyen, ha netán túl keményre fújattad és elszakadt azon a részen a kordszál. Ehhez elég lehetett egy kátyú, kevéske túlterheléssel megtoldani a túlnyomás problémát, vagy akár álló helyzetében is bekövetkezhetett a kordszál szakadása. De a kordszál szakadása annak rossz szakítószilárdsága miatt is bekövetkezhetett. Sajnos a mai gumik nem olyan "katonai" minőségűek mint valaha régen voltak. Régen szét sem lehetett robbantani a gumit, hanem a kompresszor tömlője adta meg magát. De ma az egyszer használható kínai esernyők korában ne várjunk csodát.
2014. okt. 18. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Persze az egyszer használható kínai esernyő példája nem jó hasonlat, mivel a tüsszentés hatására tönkremenő kínai esernyő ritkán szokott tömegbalesetet okozni például egy járdán. :)) De a gumikat nem ártana ma is "katonai" minőségben gyártani.
2014. okt. 18. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
A felnit 2szer lepadkáztam és kicsit meghorzsolódott de a gumi nem. Ki szoktam kerülni a kátyúkat am..
2014. okt. 18. 12:37
 7/8 A kérdező kommentje:
De mit jelent a padkázás, hogy átmegyek rajta? vagy hogy pakolásnál hozzáér oldalról (igy karcoltam meg a felnit)?
2014. okt. 18. 13:58
 8/8 anonim ***** válasza:
A patkázás azt jelenti hogy nekivágod a gumit felnistől a patkának.. Odacsípi..
2014. okt. 18. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!