Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Melyik a jobb téli gumi?...

Melyik a jobb téli gumi? (175/65 R14 méretben)

Figyelt kérdés

Nokian W


Nokian WRD 3


Continental TS850


Árban szinte egyformák pár ezer ft különbséggel.

Peugeot 206 1.4 Hdi-re kéne.

Jelenleg Nokian W van, viszont az előző autómon 1.0 suzuki swiften jobban működött. Az előfordulhat, hogy azért érzékelem a Peugeoton gyengébbnek, mert nem 175/65, hanem 165/70-es méret van rajt? Bár a keskenyebb guminak télen jobban kéne teljesítenie, nem?



2014. okt. 19. 22:46
 1/10 anonim ***** válasza:
Nem is esik hó magyarba. Szerintem amúgy a 175 télen is jobb.
2014. okt. 20. 00:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Én a Continentalt venném 175-ös szélességben.

Az hogy a keskenyebb gumi jobb bizonyos körülmények között, az csak egy bizonyos mértékig igaz. 225 szélesnél egy 195-ös jobb lehet egyenes úton elinduláskor, fékezéskor, emelkedőn. De ha felraksz egy bicikligumit, az nem lesz mégjobb a 175-ösnél.

2014. okt. 20. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

Elég egyszerű a recept: nézzed meg a kézikönyv milyen méretet javasol. Az ott leírtak komoly számításokkal vannak megalapozva, sokkal érdemibb információ, mint amit Pistike ad, aki 225-ös gumit tesz az egyes golfjára...


ADAC tesztjei szerint a TS850 az egyik legjobb téli gumi. Van olyan méret, ahol első helyen végzett. Michelin Alpin sorozatát még nézd meg, azok is nagyon jók.

2014. okt. 20. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Így van. Kézikönyv, és michelin alpin. ez a nyerő.
2014. okt. 20. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Köszi a hozzászólásokat. Már néztem az ADAC teszt eredményét. Eddig csak Nokian téli gumim volt. A michlein-t még nem próbáltam (csak nyáriba). A Conti meg eddig szóba se jött, de, ha a tesztet megnyerte rossz nem lehet. Azt mondjátok a Nokiannal mindkettő jobb?
2014. okt. 20. 23:55
 6/10 A kérdező kommentje:

Az ADAC csak egy teszt ahol azt írnak amit akarnak. Hogy is szokták mondani? "Bizonyíték kell, nem ígéret"

Igazából lényegtelen, hogy 16 vagy 18e ft-ba kerül a gumi (mivel csak 2db kell), a Nokianokat lefuttatom hátul. Saját tapasztalatokra lennék kíváncsi. Pár ezer ft-on ne múljon a biztonság és a megbízhatóság. Más gumi is szóba jöhet!!! Mikor a biztonságról beszélünk a pénz nem számít. Fontos, hogy mikor beülök a lányommal a kocsiba tudjam, hogy a gumin nem fog múlni.

2014. okt. 21. 09:33
 7/10 anonim ***** válasza:

Hát akkor: Nekem Michelin Alpin A4 van, 195/65 R15-ös méretben. Két éve vettem a szettet újonnan. Szerintem nagyon jól tapad. A két évvel ezelőtti március 15-én sem volt semmi gond vele az M6-oson. Kb 25-30ekm alatt semmi kopás nem látszik rajtuk, még szőrösek.

Egyesek szerint idő előtt rideggé válik az anyaga. Én annyira ezt még nem tapasztaltam a két év alatt.

2014. okt. 21. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

Köszi. Egyre jobban hajlok a michelin felè. A contiròl senkinek nincs tapasztalata? Vagy ez a ts850 mèg egy ùj gumi? Érdekes, hogy a Nokiant senki nem dicséri. Én eddig csak azt használtam.

A finneknek külön tesztpályája is van.

Most csak azért váltanék, mert hátha van jobb a nokiannal

2014. okt. 21. 15:05
 9/10 anonim ***** válasza:

Nekem még nem volt más a téli Miyhelinen és a gyári Goodyearen kívül.

De a Continentel is prémium márka. A TS850-ről nagyon jó teszteket olvastam. Szerintem nem rossz gumi. Ha lekopik a Michelin és a Conti olcsóbb, akkor lehet hogy azt vennék, kipróbálnám.

Nokianom még nem volt, se senkinek a környezetemben, így arról nem tudok nyilatkozni. De gondolom az se lehet egy kimondottan rossz gumi.

2014. okt. 22. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
A Conti meg a Michelin frankó. Nokiant ennyi pénzért biztosan nem vennék.
2014. okt. 30. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!