Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Daewoo Lanos milyen autó?

Daewoo Lanos milyen autó?

Figyelt kérdés

Első autónak ideális? 1997-2000 évjáratot néztem.

Van egy konkrét kiszemelt is 1.6 benzinmotorral. Drága hozzá az alkatrész? Mennyire szervizigényes? Évi 3000km-t mennék kb vele, arra jó választás?

Amit kinéztem, az 250ezer lenne, elég kulturált és friss műszakival adják.


2014. okt. 21. 20:32
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
Évente még bicajjal is megteszek évi 3000-t :D Amúgy jó autó igen. Fogyasztása elég sok neki, de egy megkímélt példánnyal az égvilágon semmi bajod nem lesz majd. Ugye a kopó alkatrészeket leszámítva, de ezt már mondani se kell. De 250k kicsit kevés lesz hozzá.
2014. okt. 21. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
100%

Egy Opel Astra F mechanika, koreai dobozban.

Megbízható technika, és ahogy írták, nem fogyaszt keveset.

Amikor megjelent Magyarországon, elég sok taxi volt ilyen, és elég sokáig. Megbízhatatlan hulladékokkal nem nagyon szoktak sokáig taxizni.,

2014. okt. 21. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:

Soha nem fogom azt megérteni, hogy mért érdekes az hogy első vagy századik autónak veszi valaki...

Mindegy. Nem egy mai technika, de a korához képest megbízható, igénytelen (a szó pozitív értelmében) autó. Ilyen régebbi autókhoz általában az alkatrész árak is viszonylag olcsóbbak. Szívó benzinmotor, egyszerű, mint a faék. Ha nincs széthajtva, szétgányolva, nagy gond nem lehet vele.

Ilyen pár százezres kategóriában jó alternatíva lehet, de technikailag, kényelmileg ne várj tőle csodát!

2014. okt. 22. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
Volt ilyenem, és korrektül leírtátok. Fogyasztása vegyes átlagban soha nem ment 8 liter alá, ha pedig nyomtam neki (ez a motor nagyon élvezi!) inkább 10 liter. Ennyi a rossz tulajdonsága, 0 és 170 ezer km között csak kötelező szervizelés és kopó cuccok. SX-et vegyél, az klímás, légzsákos. 3000 km/év használatnál a fogyasztása nem fog különösebben érdekelni, szerintem tökéletes autó lesz Neked. Ajánlom!
2014. okt. 22. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat. Tényleg nem érdekel a "nagy" fogyasztás. Ha cserébe megbízható, akkor megéri az a 8-10 liter. Mondjuk én nem városban használnám és általában nem is nehéz a lábam (néha azért igen) és azon a 3000km-en úgysem annyira jön ki a nagy fogyasztás különbség.

Köszönöm a válaszokat, szerintem a hétvégén el is megyek megnézni a kiszemelt példányt.

2014. okt. 22. 17:32
 6/15 A kérdező kommentje:
Amúgy az 1.4-es és 1.5-ös motorokkal is ilyen sokat eszik, vagy csak az 1.6-ossal? Nem mint ha változtatna a lényegen, csak érdeklődés szintjén kérdezem.
2014. okt. 22. 18:03
 7/15 anonim ***** válasza:
Igen az 1.4-es motor is sokat fogyaszt a Lanosban. Mivel kevesebb LE nehezebb mozgatni neki az autót mint például az 1.6-os motornak.
2014. okt. 22. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim válasza:

2002-es 1.4-es Lanost használunk.A fogyasztás 6-litertől felfelé.A maximumot soha nem mértem, soha nem értem el-nyugodt öreguras tempóban utazunk 2 gyerekkel.

Az, hogy sokat eszik, baromság.

Melyik 1 tonnás 1.4-es 75 lovas autó eszik kevesebbet?

(Na jó.1.4 F astra, 60 lóerővel (5.1/˛100 km).)

Ahogyan használni fogod, úgy fog fogyasztani is...(!!!)

Mint minden más autó...

Ajánlani tudom, jó autó, megbízható, szinte filléres az alkatrész (bontott is van rogyásig),a mienkében most lesz 180 ezer km.

2014. nov. 2. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:

"Melyik 1 tonnás 1.4-es 75 lovas autó eszik kevesebbet? "


Ma már bármelyik, nem 75, hanem akár 90, 100 LE teljesítményű autó kevesebbet eszik.

Egy mai Swift is kb. 1 tonna, 92 vagy 105 LE, és 7 alatt bőven eljár.

2014. nov. 2. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim válasza:

Cseréltess a mai Swiften 30 ezerből komplett kipufogórendszert (akár utángyártottra),ja és vidd a szakszervizbe....

Azzal azért nem árt tisztában lenni, hogy a legfiatalabb Lanos is 13 éves.És nincs rajta HITEL!

A családban van 1.4 -es G Astra, na az sem eszik 7,5 alatt.

Lehet mindenkinek saját véleménye, én csak a tapasztaltaimat írtam le.

Nekünk bevált.....és még jó ideig marad!

2014. nov. 2. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!