Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Hogyan tudom elindítani...

Hogyan tudom elindítani gyújtáskapcsolò nélkül az autòm?

Figyelt kérdés
Lada samarát gyùjtáskapcsolò nèlkül hogyan tudom elindìtani?
2014. okt. 22. 14:05
 1/10 anonim ***** válasza:

Rossz a kapcsoló, vagy elhagytad a kulcsot?

A kormányoszlop alatt a vezetékekkel el lehet indítani, mint a filmekkel, csak a kormányzár okozhat meglepetést.

Vegyél bele egy bontott kapcsolót, nem lehet nagy drágaság, az a legegyszerűbb. Úgyse kell a kulcsot hozzá programozni, meg egyéb baromságok.

2014. okt. 22. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Ne lopj!

Amúgy a Samarában gondolom még nincs immobilizer. Tehát csak azt kéne tudni, hogy melyik vezeték pontosan micsoda, ami a gyújtáskapcsolóba vezet. Melyik a gyújtás, melyik az önindítóé, stb. A gyújtáskapcsoló is csak annyit csinál, hogy ezeket összezárja.

A Samarában ha jól tippelem még nem automata a kormányzár. Tehát nem kattan be magától az autót leállítva, hanem manuálisan kell bizonyos állásba rakni, mint a "klasszik" Ladáknál. Ha nem így van, akkor az problémásabb. Persze a motort attól még be lehet indítani, csak vezetni nem fogod tudni. De nem is ezt kérdezted. :)

2014. okt. 22. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Az a baj,hogy tönkre ment a gyùjtáskapcsolò ès venni szeretnèk hozzá,de csak akkor tudok eljutni a szerelőhöz,ha betudom indìtani. Ezért lenne fontos,hogy tudjam melyik dròtot melyikkel kössem össze.
2014. okt. 22. 14:21
 4/10 A kérdező kommentje:
Nem lopni akarok! Saját autòm!
2014. okt. 22. 14:23
 5/10 anonim ***** válasza:

Nem olyan könnyen megy. A vezetékek gyárilag rá vannak forrasztva a betétre. [link]

Boltban 1000Ft. körül van.


-A kormányoszlop védőburkolatát le kell szedni (alul 4db. csavar)

-Gyújtáskapcsoló gumiburkolatát/műanyag védősapkát le kell venni, vagy magától is leesik.

-Gyújtáskapcsoló betétet 1db. csavar fogja.

-Sorkapcsokat széthúzni, négyszögletű sorkapocs az indító reléhez (motorháztető felnyító karja mellett, a műszerfal alatt van felcsavarozva).

Fordított sorrendben összeszerelni, és kész is van.

2014. okt. 22. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Van benne kormányzár.
2014. okt. 22. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
én már próbáltam BMW-t is de nem indul be az EWS miatt nem fecskendez be benzint csak teker az önindító
2014. okt. 22. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Suzuki is ilyen, letilt a befecskendezés ha nem észleli a kulcsot és csak teker de nem fog beindulni. Ladát talán be lehet röffenteni abba nincs mechanika
2014. okt. 22. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Toljátok be, nem kell tökölni drótokkal :)


Egyébként meg ha nem tanyán laksz, akkor valami tömegközlekedéssel biztos el tudnál jutni a boltba.

2014. okt. 22. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Rendelés nem megoldás? Ha be tudod szerelni, akkor az a legkönnyebb. Amúgy ha a gyújtást be tudod direktbe kötni, akkor már tényleg be is lehet tolni, de gyújtás nélkül el is tolhatod a szerelőig, akkor sem indul be. Vagy húzzátok el a szerelőig és úgy nem kell semmit szétszedni. Nem igazán szeretik a szerelők, ha nem maguknak szedték szét. Ez tapasztalat. De nem hinném, hogy a ruszkik foglalkoztak azzal, hogy kulcs nélkül ne induljon el, főleg hogy a Ladák karburátorosak.
2014. okt. 22. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!