Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Hogyan tudom LEGÁLISAN tuningo...

Hogyan tudom LEGÁLISAN tuningolni az 50-es motoromat?

Figyelt kérdés
A legális alatt azt értem hogy a hengerhez nem nyúlunk az marad 50ccm-es és a motor egy Derbi Senda Xtreme 50 sm.

2014. okt. 22. 21:00
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Úgy, hogy LEGÁLISAN nagymotornak vizsgáztatod és átalakítási engedélyt kérsz rá.
2014. okt. 22. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
De nincs nagymotorra jogsim és a hengerhez nem akarok nyúlni és úgy tudom a henger felfúratáson kívül minden tuning legális vagy nem?
2014. okt. 22. 21:11
 3/11 anonim ***** válasza:
72%
Tehetsz rá új óralapot.
2014. okt. 22. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
51%

"... és úgy tudom a henger felfúratáson kívül minden tuning legális vagy nem?"

Ha a motor vízszintes, sík úton önerőből 40 km/h-nál gyorsabban tud menni, akkor már nem segédmotoros kerékpárnak minősül, tehát az M vagy AM kategóriás jogosítványod elméletileg nem jó rá. Tudtommal a Senda ezt tuning nélkül is tudja, tehát a tuninglehetőségek erősen kimerültek.

2014. okt. 22. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
WoW új óralap ha viccnek szántad akkor nem volt vicces ha nem akkor motorikus tuningra gondoltam
2014. okt. 22. 21:14
 6/11 anonim ***** válasza:
62%
Már gyári állapotában, fojtások nélkül tud 90 km/h-t ami nem szabályos.
2014. okt. 22. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%
Készítenek hozzá rezonátort, kapni sportlégszűrőt, porlasztót ehhez hangolni kell. V-power üzemanyag, jó olaj. Kb.: 80 EFt-ból kijön az egész...
2014. okt. 23. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Nem normális dolog ennyit költeni feleslegesen egy kávédarálóra. Mondom ezt úgy, hogy én is robogóval járok (mielőtt még nekem estek, hogy lenézem az 50-eseket)


Örülj neki, hogy gyári, megbízhatóan működik, és elégedj meg azzal, amit tud. Gondolom 70 körül így is simán megy. Emellett megeszik 3,5l-ert. Ha hozzányúlsz, amellett, hogy 5-10km/h-val több lesz a vége (hűha, ez ám a sebesség!), többet is fog enni, 4l alatt nem áll meg. Szerintem nem ér ennyit az egész.

2014. okt. 23. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim válasza:

Ezt a tuningolást konkrétabban hogy gondoltad?

Pl:Optikai tuningra gondoltál?

Ez lehet matt festés egyedi színkombinációkkal vagy leveszed a hátsó lámpát és ledsort raksz a helyére...

Ha teljesítmény:Veszel rá sport kipufogó RENDSZERT,nagyobb karbi,polini sportlégszürő meg ehhez hasonlók.Sok sikert hozzá :D (Nekem is Senda-m van)

Ha kíváncsi vagy az ötleteimre írj privátot.

2014. nov. 16. 01:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim válasza:
100%
Szabály szerint a tervezèsi sebessège nem lehet nagyobb 45 nèl,attól ,hogy 70 vagy 90 a tervezett gyári vègsebessège illegálisnak nem mondanám,csak a tervezők,gyárak haladnak a korral míg a szabályt alkotók öregszenek ès a múltban èlnek.
2016. jan. 30. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!