Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Renault Thalia indítási...

Renault Thalia indítási gondok. Valakinek van ilyen tapasztalata?

Figyelt kérdés

Egy 2004-es, Renault Thalia-m van (1.4,8V) és valamikor azt "játsza", hogy nem akar beindulni. Függetlenül attól, hogy hideg vagy meleg van, mennyit állt előtte, néha nem akar beindulni. Korábban kis várakozás (3-4 perc) után beindult, de az utóbbi 2 napban viszont kb. egy óra után indult csak be. Teker teker, de nem indul. Van, hogy fél évig nincs semmi gond, van, hogy hetente egyszer...

Volt computeres vizsgálat, ami nem mutatott ki semmit, illetve nézte több szerelő, de nem volt ötlet, csak az, hogy kb. cseréljünk ki mindent és hátha...Ha egy-egy alkatrészt is kicserélnénk, akkor sem tudnánk letesztelni, ugyanis nem tudni, mikor van "kedve ezt játszani az autónak". Olvastam több helyen, hogy ez "renault betegség", de remélem van itt valaki, akinek hasonló problémája volt és megoldották/rájöttek, hogy mi okozhatja ezt. Előre is köszönöm a segítséget!



2014. okt. 23. 11:48
 1/10 anonim ***** válasza:
Ezeken a "tucatautókon" sajnos vannak eléggé hajmeresztő megoldások ami az elektronikai rendszerüket illeti. Nekem Fiatom van, és mindig elképeszt mikor a motortérbe nézve látom hogy tiszta víz és sár egy pár elektromos csatlakozó. 7 éves az autó de különösebb gond még nem volt ebből, de úgy érzem hogy ez nem lesz mindig így. Már prudukált 1-2 "érdekes" tünetet esős, nyirkos időben, de még nem volt olyan hogy ne tudtam volna vele útnak idnulni, vagy odaérni. Na, szóval a te gondodat is ebben látom, hogy valami elektromos vezeték vagy csatlakozó szigetelése kezdi megadni magát az idő vasfogának, hogy ilyen képzavarral éljek. Nézd át, vagy nézesd át a kábelezést mert ott lapul valahol a probléma gyökere. (és még 1 képzavar...)
2014. okt. 23. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Renault betegség, de pár perc alatt orvosolható. Tizes villáskulcs, rongy, valami tisztító spray kell hozzá csak. Egy "jutyubos" link /watch?v=3Bu-E5HQqjI
2015. febr. 19. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Illetve nem villás hanem inkább tizes " T " kulcs. Azzal jobban hozzáférni. A legtöbb esetben megoldódik a hiba.
2015. febr. 19. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 Csimuta válasza:
Én csak a csatlakozót szoktam széthúzni és befújni contact spray-el. Főleg eső után és párás időben fordul elő.
2015. jún. 26. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 Föcci válasza:
Helosztok nem tudjátok mi lehet a oka anak hogy van egy Renauth Thaliam 1.5 dci 2002 es nem indul be csak katan egyet az aksi az muködik mert teljesen fel van töltve
2017. dec. 23. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Akksi töltővel lett feltöltve teljesen? Ha igen és csak kattan akkor kehet hogy az önindító fáradt el. Jobb esetben valahol testelési gond. Akksi sarukat csatlakozókat önindítón a csatlakozásokat megpucolni esetleg. Van egy lapos réz kébel a vezető oldali kerék mellett beül alul ami a kasztnit és a blokkot köti össze, esetleg ott lehet testelés gond.
2017. dec. 23. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Vagy megnézném egy kölcsön akksival is. Így kizárhatod hogy az akksi rossz.
2017. dec. 23. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 adicsa válasza:
1.5 TDI Renault Thalia mikor csak kattant, és nem indult: Nekem a 2004-es gyártmányú ezt csinálta 2018 -ban. Bekoszolódott az önindító motornak a szénkefélye, és nem tudta felvenni a feszültséget. 'Meg lehet szellőztetni' az önindítót, vagy cserélni.
2019. márc. 3. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim válasza:
Végül kiderült, hogy miért nem indult? Nekem sem olvas semmit a computer.
2021. márc. 7. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:
Nekem ugyan ez a bajom benzines thaliaval így tavasszal.
2023. máj. 1. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!