Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Autóhifi BMW 320D Sedan-ba (E90)?

Koaxk Ábel kérdése:

Autóhifi BMW 320D Sedan-ba (E90)?

Figyelt kérdés

Adott egy BMW 320D Sedan (E90).

Ki akarom cserélni a gyári hifi-t mert pocsék hangja van.


Elől az ajtóban van egy pár 10cm-es hangszóró, hátul a kalaptartóban szintén egy pár 10cm-es hangszóró.

Valamint a két első ülés alatt van egy pár 16cm-es "mélynyomó".


A kérdésem az lenne, szerelt e már valaki ilyen autóban a gyári hangszórók helyére picit jobb minőségű hangszórókat?


Konkrétan az ajtóban található 10cm-es hangszóróknak mekkora lehet a max beépítési mélysége, hogy még ne érjen bele az ablakba?



2014. okt. 24. 18:55
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
Nem csak a hangszórókon múlik a hangzás, ezzel a tudománnyal egy egész szakma foglakozik. Keress meg autóhifivel foglalkozó cégeket és kérj tőlük ajánlatot.
2014. okt. 24. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 A kérdező kommentje:

Köszönöm a tanácsot, képben vagyok hifi ügyben, csak sajnos ennél az autónál sehol nem találtam semmi dokumentációt arra vonatkozóan, hogy egyáltalán a gyári hangszórónak mekkora a beépítési mélysége. :(


Egyébként inkább magam szeretném megtervezni a rendszert, max a beszerelést bíznám műhelyre. Azt is inkább azért, mert egész egyszerűen baromi könnyű a eltörni, letörni, az egyes műanyag elemeket, és inkább olyanra bíznám, aki rutinos ilyenbe.

2014. okt. 24. 19:54
 3/19 dirtboy ***** válasza:

ha minőség kell akkor felejtős a 10cm-es hangszóró de még a 13cm-es el is lyukas lenne a zene,kell a 16cm-es szett hogy egybe legyen a zene.

egy minőségi szett kell előre aztán kész,hátra csak mély sugárzó kell mert más csak ront a hangzáson.

ajtókat szigetelni bitumenlappal stb.

hogy milyen mélység fér be jó kérdés,ezt vagy bmw-s fórumon érdemes kérdezni vagy ha hifistől akarod akkor Pap Zsoltit ajánlom az autóhificitytől,felhívod aztán esélyes hogy tudni fogja mert rengeteg kocsi ki jött már a keze alól.

2014. okt. 24. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 A kérdező kommentje:

Köszönöm a tanácsot!


Én is szívem szerint egy 16-os komponens szettet raknék bele, de mivel ezek a gyári helyek az adottak így sok választásom nincs.


Az ajtópanelt meg nem szeretném megvágatni, átalakíttatni, mint ahogy a gyári fejegységet is meghagynám.


Ahogy nézegettem talán lehet találni koax hangszóróból is valami kevésbé szar megoldást.


Egyelőre az az elképzelés, hogy vennék 2 pár 10cm-es koax hangszórót a gyári helyekre, azokat egy 4 csatornás erősítőről szeretném hajtani, plusz hátra egy 2 csatornás erősítő és mélyláda.


Viszonylag kis költségből szeretném kihozni, mivel nem szándékozom többszázezer forintot elkölteni hifire.

2014. okt. 25. 17:43
 5/19 dirtboy ***** válasza:

a koax nagyon rossz ötlet,nem tudom mennyi hely van a kárpit és a hangszóró közt de kiemelő kerettel az üres helyet jobban kihasználva szerintem be kéne férnie egy 16osnak,ha más nem akkor minél kisebb beépítési mélységűt nézni esetleg flat szettet.

a koax rossz minőségű és csak lentről szól még egy gagyibb szett is jobb hangú és az a fenti magas sugárzókkal felhozza a lábtérből a zenét a műszerfalhoz. sokkal jobb élmény azt hallgatni még ha nem is egy morel supremod lesz.

kis igényű rendszernél pedig egy jó minőségű és mellette kellően erős 4csatonás is jó lesz,nem kell külön erősítő,de ahogy érzed.

2014. okt. 25. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 A kérdező kommentje:

Találtam közben képeket az ajtóról:


[link]


[link]


Ahogy nézem technikailag elférne ott egy 16-os hangszóró, csak hát elől a rács ugye 10cm-es :\

2014. okt. 25. 19:00
 7/19 A kérdező kommentje:
Közben BMW-s fórumban annyi infót találtam, hogy elméletileg maximum 50mm lehet az első ajtónál a beépítési mélység, ami azért elég karcsú :(
2014. okt. 25. 19:05
 8/19 A kérdező kommentje:

Olcsóbb árkategóriában nézelődnék hangszóró ügyben, te melyik gyártót javasolnád?


Egyelőre ezek között vacilálok:


Mac Audio, Kicx, Alpine, Phonocar, Hertz


Sajnos egyikkel sincs különösebb tapasztalatom.

Anno Mac Audio mélyládám már volt, elfogadhatóan szólt.


Igazán anno a Phase, Crunch és a Magnat jött be, de ezeket a márkákat ahogy látom már nem, vagy nagyon elvétve forgalmazzák.

2014. okt. 25. 19:15
 9/19 dirtboy ***** válasza:
ááá ez így nem jó,ezt nem lehet nagyobbra faragni de eleve nem is jó a felfogatás,én azt hittem ennél is lent van a hangszóró meg hogy a hangszóró 4ponton fogatódik fel az ajtó lemezére. a kocsid nagyon nem autóhifi barát.
2014. okt. 25. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 A kérdező kommentje:

Hát sajnos valóban nem hifi barát, nem is értem igazából, miért ilyen szar rendszert épít a BMW gyárilag bele.


Előtte Audi-m volt abban annyira jó volt a gyári rendszer, hogy nem is nyúltam hozzá.


Korrekt 16-os komponens szett volt, csomagtartóban rejtve mélynyomó. Teljesen megfelelt átlag zenehallgatásra.


Ebben a hifi nagy csalódás volt, attól eltekintve, hogy maga az autó jó.


A fenti hangszóró márka kérdésemben tudsz segíteni? :)

2014. okt. 25. 19:43
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!