Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Hány liternek felel meg egy...

Vulkanjoe kérdése:

Hány liternek felel meg egy csík, a műszerfalon lévő üzemanyagszint mérőnél?

Figyelt kérdés
Nekem Fiat Puntóm 1.2van, 2001-es, nemrég vettem, kezdő sofőr vagyok, és szeretném tudni, hogy mennyit fogyaszt az autóm. Az üzemanyagszint mérőnél 4 részre van osztva sáv, és minden sávban 4 vagy 5 (fejből nem tudom pontosan) csík van. És arra lennék kíváncsi, hogy egy olyan kis csík vagy vonal, mennyi benzinnek felel meg? Sajnos még azt sem tudom, hogy hány literes a tankja. :(
2014. okt. 25. 09:36
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
47 literes a tankja.
2014. okt. 25. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%
Ebből így nem fog kiderülni, hogy mennyit fogyaszt, nagyon pontatlan. Tankold tele, nullázd le a km mérőt, menj vele, majd tankold tele megint. Ebből már kiderül.
2014. okt. 25. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%

Az üzemanyagszint jelző csak tájékoztató jellegű. Nem lineáris, a karos úszó a tankban nem ugyanannyit mozdít a változtatható ellenállás csúszkáján teli, fél, vagy üres közeli tank esetén. Még azt is csak tippelni lehet, hogy a lámpa kivillanása után mennyit lehet menni vele, 50...100 km között bármennyi lehet.


Előző jól írta, tankold tele úgy hogy a töltőpisztoly lekkatanjon, fogyaszd ki, aztán lehetőleg ugyanannál a kútnál, ugyanannál a kútoszlopnál tankold tele újra. Oszd el a tankolt mennyiséget a megtett úttal, és megvan a pontos fogyasztásod.

2014. okt. 25. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!