Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Hengerfejes lehet az autóm?...

Hengerfejes lehet az autóm? BMW 525i 12v 1989

Figyelt kérdés
Sajnos nemrég összejött neki nagyon, egy út alkalmával elkezdett forrni a víz, mindig félreálltam nem engedtem pirosba és mentem tovább. Ugy 10 perc után csörgésre lettem figyelmes, mint utólag kiderült a váltóból a hátsószimmeringnél kifolyt az olaj. Félreálltam és hazavontattuk. Indításkor fehéret füstöl de eddig is csinálta inditáskor. 3 perc után abbahagyja. Víz nem olajos, olaj nem vizes. kb tiz perc járatás után elkezd "pattogni" a hűtő mintha forrna a víz akkor leállitom mindig. A vízmutató végig egy kicsivel a közép után megáll. Nem nagyon bugyborékol a víz ha a kupak nincs rajta, néha ereszt egyet meg gázadáskor nyomja ki a vizet. De ilyet láttam egészséges autónál is. Termosztátot néztem meg eddig az szépen nyit. Vízpumpára gyanakszok vagy hengerfejtömités?

2014. okt. 25. 14:16
 1/5 A kérdező kommentje:
könnyen indul, olaj, víz nem fogy.
2014. okt. 25. 14:39
 2/5 A kérdező kommentje:
De annyira felforrósodik a szelepdedél 10 perc járatás után hogy alig birom megfogni, meg a vizcsöveket is, de a kiegyenlitöbe viszont langyos a viz akkoris. ezt se tudom természetes e.
2014. okt. 25. 14:44
 3/5 anonim ***** válasza:
Az hengerfejes. De ez csak a tünet, a probléma okára is rá kéne jönni. Ne haragudj, de ez a hibaleírás arra enged következtetni hogy annak az autónak mindene beteg, ez téged mint tulajdonost jellemez. Nagyon jó, strapabíró autók a régi jó E34-esek, de az emberi hülyeség képes nekik ártani. Ha s*gghüje vagy az autóhoz (ez csak feltételezés) akkor miért nem hordod/viszed el szerelőhöz, nem szégyen az.
2014. okt. 25. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Köszi a hasznos választ. Nem vagyok autószerelő egy hengerfejtömitéscserét nem vállalok be. De igenis ertek az autokhoz, kepzeld. Ezért nem is lett a hiba ota csak egyuer beinditva, es hamarosan megy is szerelohoz ha találok vegre egy korrektat.
2014. okt. 26. 08:55
 5/5 anonim ***** válasza:
Olyan nem lehet hogy egyszerűen csak le kellene légteleníteni.? Ebből a leírásból az is lehet. Persze ha e miatt felforralod, akkor lehet hengerfejes is ettől.
2014. okt. 28. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!