Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Merjek Opel Astra G gépjárműve...

Merjek Opel Astra G gépjárművet vásárolni?

Figyelt kérdés

Rengetegszer hallottam, hogy eszik az olajat a G astrák, viszont azt is sokat hallottam, hogy megbízhatóak és olcsó a szervízelése.

Esetleg nem minden típusnál van magas olajfogyasztás?

Nem tudom mi legyen...

Teljes a pánik :D



2014. okt. 27. 09:03
 1/10 anonim ***** válasza:
88%
Eszik, igen, főleg a benzinesek. De ez nem hiba, üzemszerűen így működnek. Szerintem azért a motorolaj nem olyan őrületesen drága, hogy emiatt ne vedd meg. Meg kell szokni, hogy időnként rá kell tölteni pár decit.
2014. okt. 27. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
92%
Merjél. Ez mind igaz. Megbízható és olcsó a szervizelése. Az olajfogyasztás nem csak az Opelekre jellemző. A megfelelő olajat használva és azt időben cserélve minimalizálható az olajfogyasztás.
2014. okt. 27. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

És ha dieselt veszek?

Már rég szeretnék diesel autót.

2014. okt. 27. 10:21
 4/10 anonim ***** válasza:

# 1 vagyok. Nekem dízel Astrám van 1.7CDTI. Igaz egy H Astrában, de ugyan ezt a motort (Z17DTH, 101 lóerős) úgy tudom belerakták már a késői szériás G-kbe is.

Olajfogyasztásom 15.000km alatt gyakorlatilag nulla úgy hogy 220.000km van már az autóban.

2014. okt. 27. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

Én is nézem a H Astrákat, de nem tudom milyen árkategóriától vehetek megbízhatót...

CDTI motorral nincs vagy nem lehet gond a későbbiekben?

2014. okt. 27. 12:10
 6/10 anonim ***** válasza:
91%
Dízelt akkor vegyél, ha sokat, és jellemzően nagy távolságokra autózol. Az Opelek egyébként közmondásosan strapabíró, és kis szervizköltségű autók. Huszonéve, amikor az első Opelemet vettem, a szerelőm elhúzta a száját: na, téged se sűrűn látlak ezután. Igaza lett.
2014. okt. 27. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Nyáron múlt 9 éves a G Astrám. Közeledek a 200ezer felé, de nem jellemző, hogy enné az olajat. Igaz én 15 ezer kilométerenként cseréltetem az olajat. Két éves kora óta nyúzom, idén februárban hagyott először cserben. A majd 9 éves aksi adta meg magát. Igaz ez is az én hibám, mert a kocsi már próbált "figyelmeztetni" (lenullázódott a dátum és idő), csak én hagytam figyelmen kívül. Nekem az 1.4-es 90 pacis láncos Twinport motor van benne. Nem egy igásló, de vegyes használatra tökéletes. Én csak ajánlani tudom. A feleségem H Astrájában is ugyanez a motor van, az sem eszi az olajat, igaz abban kb.80 ezer kilométer van csak még.
2014. okt. 27. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

komoly baj nincs a G szériával. A rohadás sem jellemző.

Olaj fogyazstás van, de hát na. ecotec motornál 60. ezrenként vezérlés csere, és csókolom

Nekem nem tetszik a belseje. Számomra kényelmetlen, csúnya, de ez ízlés kérdése

2014. okt. 27. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Ma már 1,5M környékén elég korrekt megkíméltebb példányokat ki lehet fogni a H-ból.


"CDTI motorral nincs vagy nem lehet gond a későbbiekben?"

Ezek közül mások szerint is az 1.7-es a legjobb konstrukció. Japán technika, a blokk elég régi kiforrott szerkezet, jellemző mechanikai típushibái nem igen vannak.

Mint általában minden CR-dízelnél azonban ezzel is lehet szívni, ha az ember nem ismeri az előéletét. Ha pl kannázták, a nagynyomású szivattyú, injektorok cseréje enyhén szólva sem két fillér. Ha a turbóra nem vigyáztak, annak a felújítás, cseréje sem olcsó mulatság. A kettőstömegű lendkerék cseréje se kevés. Ez üzemszerű használatnál se bír 200e-250e km-nél többet. De ez mind igaz az összes mai dízelre.

2014. okt. 28. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Nekem 2004-es 1,7 cdti astrám van.Z17DTL isuzu, 220ezer km-el,olajfogyasztásom cserék között nulla.Ezt bátran ajánlom...
2014. okt. 29. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!