Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Mennyire éri meg egy yamaha...

Antal Ákos kérdése:

Mennyire éri meg egy yamaha dt 80?

Figyelt kérdés
Most télen szeretnék motort venni de még gőzöm sincs hogy mijet de crossenduroban gondolkodom .

2014. okt. 28. 13:33
 1/6 anonim ***** válasza:

*miLYen


Ugye van rá jogsid? Mert minimum A1 kell hozzá. Ha jó állapotú és a te igényeidnek megfelel, akkor persze megéri.

2014. okt. 28. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Szerintem,ha cross/endurot akar venni akkor felesleges a jogsi mivel terepen vagy erdőben fogja használni...gondolom én.A Yamaha DT nagyon jól eltalált motor és strapabíró ha rendesen karbantartod,de szerintem hamar rá fogsz unni.Nekem az első motor egy DT 125 2t volt.Mikor megvettem azt éreztem,hogy "hű ebben aztán van erő és de jól megy".Aztán kb. 2 év után meguntam,mert nem győzött a 250 és 450ccm-es 4T-kel ami teljesen logikus.Ekkor cseréltem le,mert meguntam,hogy mindig kullogtam a csapat után.De ha magányos fakasként vagy a barátaidnak is kb. ekkora kaliberű motorjaik vannak akkor megéri.
2014. okt. 28. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
köszönöm a választ 15 éves vagyok eddig simsonnal húztam neki Kismotor jogsim van éés hát azért ha kell akor mennék közúton is ;) Meg még annyi hogy amit találtam az 50 es papírokkal van... Meghúz érte a rendőr?
2014. okt. 28. 18:58
 4/6 anonim ***** válasza:

Ha észreveszi, és komolyan utánamegy, akkor nagyon megbüntet.

- kategória nélküli vezetés 45-90e Ft, esetleg pluszban vezetéstől való eltiltás

- rendszám- és forgalmi hiánya 30-60e Ft

- biztosítási csalás BŰNTETTE miatt priuszod lesz

- elszállítás, tárolás, műszaki szakértő költségei legalább 100e Ft (ugyanis ha felmerül a gyanú, akkor a rendőrnek joga van ott helyben leszállítani a motorról, és elvinni azt ellenőrzésre

- akármilyen balesetet okozol, vagy csak vétlen fél vagy, és ez kiderül, minden kárt saját zsebből kell állnod


Mivel pedig 15 éves vagy, nem rajtad fogják behajtani a bírságokat, perköltséget, stb. Hanem a szüleiden. Biztos meg fognak dicsérni, ha pár hónapra letiltják a fizetésük egyharmadát, ugye?

2014. okt. 29. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
a hengerbe 50ccm3 van beleütve és a papírjai is olyanok minden papír meg van hozzá, biztosítás is van rá kötve .
2014. okt. 30. 15:08
 6/6 anonim ***** válasza:

Pont ezért biztosítási csalás, mert 80-as motorra nem lehet segédmotorkerékpáros biztosítást kötni.

A szakértő pedig nem szemrevételezéssel mér, te kis butus :) Hanem egy 10-es kulccsal leszedi a hengert, és egy tolómérővel megméri a henger magasságát és átmérőjét. A térfogat kiszámítása innen már nem nehéz, pár szorzást kell elvégezni.


A rendőr pedig hidd el kiszúrja, ha valaki sunnyog. Van buszsofőr ismerősöm a városban, itt első ajtón lehet csak felszállni. Ez a srác mondta, hogy sosem azt figyeli, mi van a papíron, amit mutatnak neki. Hanem a viselkedését az embereknek. 80%-os biztonsággal ki lehet szúrni a bliccelőt :) Érezni fogja a rendőr, hogy valami nincs rendben.

2014. okt. 30. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!