Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Simsonnal Szlovákiába?

Simsonnal Szlovákiába?

Figyelt kérdés
van egy Simsonom. Itthon ugye nem kell rá rendszám, de pl szlovákiában már igen. Na most ha át szeretnék menni vele, átmehetek, vagy pitsán rúg a rendőr odaát? van erre valami szabály, mert sehol nem találok?
2014. okt. 28. 20:25
 1/6 anonim ***** válasza:
Ott nem mehetsz rendszám nélkül.
2014. okt. 28. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
csak mert láttam egy videót, magyar Simsonosok mentem szlovániába túrázni. azon csodálkoztam, hogy nem lőtte le őket a rendőr? :D
2014. okt. 28. 22:38
 3/6 anonim ***** válasza:
NE MENJ VELE! Engem Észak Komáromban állítottak meg, kétszer egymás után! Az első egy Transporteres volt az csak megnézte a papírokat, meg megfújatott de elengedett. Másodjára 60 euróra akartak megbüntetni, mert ott nem mehetsz rendszám nélkül, csak Babettával! Végül egy 20-asra lealkudtam. A jogsival nem foglalkozik hogyha esetleg "M" kategóriád van, mert ugye azzal elvileg nem mehetsz külföldre, de azt leszarják, rendszám viszont kell! Van egyébként egy nemzetközi egyezmény, miszerint ha átutazóban vagy egy országon, az nem sorolhatja át más kategóriába a járművedet, ami az ottani törvényeknek megfelelne, hogyha külföldi a gép. Így ha pl. MO-n a "segédmotoros kerékpár" kategória mondjuk 60 ccm-ig lenne, azért nem szólhatna. Ugyan így a jogsiért sem szólhat, de azzal nem is foglalkoznak. Viszont a szlovákok meg ezt konkréten kimondják, hogy tilos rendszám nélküli motoros járművel belépni az ország területére. Ez alól egyedüli kivétel a Babetta, tehát a pedállal is hajtható járgányok. Azokra ott sem raknak rendszámot. Én amúgy 2 évig folyamatosan átjártam, mert nem teljesen egyértelmű, de én ezek után azt mondom hogyha annyira akarsz akkor ne Simsonnal, vagy számolj a következményekkel!
2014. okt. 30. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Közben találtam egy cikket. Igaz, Ausztriáról szól, hogy oda elég ha van rajta biztoítás, és hátra kiraksz egy ilyen országjelzést, vagy mi ez a tojás alakú H betű matrica. De a szlovákoknál nem tudom hogy van. meg mivel alap utálnak is minket, lehet inkább nem oda megyek át :)
2014. okt. 30. 15:22
 5/6 anonim ***** válasza:
A Felvidék Déli részén jelenleg is jelentős számú magyar kisebbség él, pl. a Csallóközben. Nem jellemző, hogy a nép utálna, a szlovákok sem, magyarokkal élnek együtt. A mindennapokban nincsenek komolyabb összetűzések, békében élnek egymás mellett. A gyűlöletkeltés, a nemzetiségek összeugrasztása felülről van gerjesztve, nem a köznép utálja egymást. Ti se utálattal álljatok szlovák testvéreinkhez, mert az csak gyűlöletet szül! Menjetek mocival kirándulni, meg kell találni a módját.!
2015. dec. 11. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Tisztában vagyok vele, én is felvidéki vagyok, bár jelenleg magyar részen élek. Ennek ellenére sajnos tapasztalni, hogyha magyar rendszámos kocsival mész, akkor hamarabb megállítanak. Hogyha pedig dobrí gyeny helyett jó napotot köszönsz, akkor tuti hogy a szlovák rendőr nem fog elengedni, úgy hogy ne kössön beléd (tisztelet a kivételnek). Azt is figyelembe véve még, hogy Szlovákiában még mindig működik a helyszíni bírság euróban helyben való kifizettetése, nem próbálkoznék rendszám nélkül.
2015. dec. 11. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!