Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Véleményekre lennék kíváncsi...

Véleményekre lennék kíváncsi a Suzuki Swift-ről ( 2005-ös évjárattól . ). Tényleg annyira olcsó a fenn tartása, mint ahogy azt mondják? Olcsóak az alkatrészek hozzá? Mennyit fogyaszt városban?

Figyelt kérdés
Tényleg annyira olcsó a fenn tartása, mint ahogy azt mondják? Olcsóak az alkatrészek hozzá? Mennyit fogyaszt városban? Gondolkozom rajta, hogy a mostani autómat lecserélném egy swiftre, de nem tudom, hogy megérné e...

2014. nov. 7. 11:28
1 2
 1/13 anonim válasza:

Attól függ mi neked az olcsó. Mihez kell viszonyítani. Hová viszed szervizeltetni. Pl. Pesten egy gumicsere 2-8ezer/db, vidéken 500Ft/db.

Egyébként nagyon jó kis autó.

Ha márkaszervizbe viszed akkor 20-25 ezer Ft a 15ezres átvizsgálás, olajcsere, ékszíj stb. én kb. másfél évente megyek vele ennyit. A nagyszerviz 90ezer kilométernél húzósabb, az 60-80 ezer Ft. Ha cserélni kell valamit és gyári alkatrészt kérsz, nem vészes, csapágy 5ezer, fékek 8-10, lengéscsillapító 20-25ezer, nekem mást még nem kellett. Értelem szerűen nem márkaszerviz min. 20%-al olcsóbb. A vidékiek még olcsóbbak. Ha figyeled az akciókat ősszel, tavasszal van fix áras olajcsere általában 8ezer. Az utángyártott alkatrészek meg fele annyiba sem kerülnek, mint a gyáriak.

Az 1.5-ös benzines 7 litert fogyaszt Pesten. Vidéki városban 5 liter alatt. Soha semmi bajom nem volt vele, a csomagtartója viszont kicsi, de pl. nagybevásárlásra még jó. Nyaralásnál már gond van, ha 3-nál többen megyünk. Ülések visszahajtásával viszont gyakorlatilag az első ülésekig tudsz pakolni.

Az meg hogy megéri-e lecserélni attól függ milyen autód van most.

2014. nov. 7. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:

Köszönöm az infókat. :)

Fiat punto 2006os 1.2-esem van. Nem lenne bajom vele, ha nem kellene állandóan szerelőhöz vigyem , és csupán fél éve van meg, hozzá teszem havonta 400-500 km-nél többet nem megyek vele.

És azért gondolkozom, hogy jövőre lecserélném egy suzukira, mert mindenkitől azt hallottam, hogy elég megbízható autó. Ritkán megy benne tönkre valami.

2014. nov. 7. 12:23
 3/13 A kérdező kommentje:
Jah azt nem írtam, hogy budapesten használom/használnám az autót, viszonylag rövid távokra munkába járás, vásárlásra, így a kicsi csomagtartó nem hátrány. Illetve max 2 fő ülne benne
2014. nov. 7. 12:24
 4/13 A kérdező kommentje:
A splash amúgy jobban tetszik, arról is érdekelne vélemény, ha valakinek van a környezetében ilyen autó
2014. nov. 7. 12:25
 5/13 Wadmalac ***** válasza:
Csak egy apró észrevétel, a tárcsafékhez érdemes a gyári helyett utángyártottat venni, a gyári olyan kemény, hogy a féktárcsa kopik el előbb, az meg nem öt forint.
2014. nov. 7. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
Igen,csak elfelejtetted odaírni,hogy 50 ezret kibír,az utángyártott fos pedig 2 ezret... xD
2014. nov. 7. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:

Csak egy apró észrevétel, a tárcsafékhez érdemes a gyári helyett utángyártottat venni, a gyári olyan kemény, hogy a féktárcsa kopik el előbb, az meg nem öt forint.


Mintha valami kimaradt volna a mondatból nem?

2014. nov. 7. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 Wadmalac ***** válasza:

A fékbetét maradt ki. :D

Köszi. :D

2014. nov. 10. 07:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 Wadmalac ***** válasza:

"Igen,csak elfelejtetted odaírni,hogy 50 ezret kibír,az utángyártott fos pedig 2 ezret... xD"

Először is valamit tisztázzunk, az utángyártott nem egyenlő a fossal.

Lehet kapni rosszat. Meg lehet olyat, hogy az a bizonyos utángyártó cég minőségibb, mint a gyári beszállítója.

Ha szeretsz tárcsát cserélgetni, lelked rajta, én nem leszek a gátja senkinek, aki sokat akar költeni. :)

2014. nov. 10. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
hát a régi swiftekhez képest már messze nem olyan olcsó a fenntartása, de azért még mindig nem egy luxus kategória. városi fogyasztása meg 7L-től felfele. 1.3 benzin-nek. az 1.2 dízelt azt nem tudom.
2014. nov. 10. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!