Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Menyire nehéz a B kategóriás...

Menyire nehéz a B kategóriás kresz? Jövőre megyek vizsgázni és félek hogy a kresz nem fog sikerülni.

Figyelt kérdés

csináltam már edig kresz tesztek gyakorlás céljából

és egyik sem lett 60 százaléknál jobb



2014. nov. 9. 10:00
 1/7 anonim ***** válasza:
70%
Évente több ezer embernek sikerül...
2014. nov. 9. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Nem nehéz, csak rendesen meg kell tanulni a szabályokat, meg az adott szituációkat hogy mit hogyan kell kezelned persze elején ezeket be kell magolnod hogy átmenj rajta. Aztán ha bekerülsz a forgalomba akkor az oktató 1000% hogy fogja magyarázni a dolgokat mert ők is tudják hogy amit az elméleten tanulsz az kevés, mert azokat nem elég megtanulni, hanem tudni kell alkalmazni is őket, amit csak is kizárólag a forgalomba tanulsz meg.

Nekem amikor meglett a jogsim sokszor kerültem első hónapokba bizonytalan szituációkba amikor hiába tudtam de kezelni nem nagyon tudtam őket, és sikerült sajnos csinálnom pár hülyeséget, de ugyanakkor az idő, meg a sok rutin miatt megtanultam a szabályokat alkalmazni és ma már szinte ha kérdeznek valamit nem tudok rájuk választ adni, de ha bekerülök a szituációba akkor meg pontosan tudom mit kell csinálni. Volt hogy a barátnőm ült mellettem amikor mentünk valahova, és ő is kérdezősködött dolgokról mivel ő is tanulta a a kreszt és hiába volt olyan helyzet elsőbbségadásnál pl amikor egyszerűen nem tudtam választ adni a sárgán villogó lámpánál balra akartam menni és jobbról kanyarodtak le autók akkor ugye a jobb kéz szabály van érvénybe és nem bírtam neki elmagyarázni de pontosan tudtam hogy a jobbról lekanyarodóknak és továbbhaladóknak mindenképp elsőbbségük van, mivel nekem elsőbbség adás kötelező táblám volt. Pedig volt már olyan aki ezt elfelejtette és koccant egy nagyot evégett.

De ez csak példa volt amit mondtam, nem tudom már mi volt az a szitu amit nem bírtam megmagyarázni de mégis szabályosan jártam el főleg hogy a rendőr autó mögöttem volt és nem villogott le, meg semmi bírság.

2014. nov. 9. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Szia, én épp most tartok a forgalomnál így van 1-2 rálátásom a dologra és talán segíthetek.


Az első alkalommal én is töltögettem a netes dolgokat, de azok sz.arok, feleslegesek és nem segítenek semmit.

Menny el az összes oktatásra kérdezz amit nem tudsz ja és szedd le Ncore-ol a legfrissebb kreszprogramot. A vizsgán fixen ugyan az a program van, ugyanazok a kérdések tehát ha napi 2-3at megcsinálsz és ott megy 70pontokra akkor a vizsgán is át fogsz menni



Mi négyen indultunk neki a mi csoportunkból, mindenki töltögette a teszteket és bejártunk, át is mentünk mindannyian... csak azok buktak meg akik trógerkedték az egészet.


Ha 1.re netán megbuknál az nem a világ, utána már ismered a programot a szitut 2odjára biztos h menni fog


21/f

2014. nov. 9. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Szerintem egyáltalán nem nehéz.

Az elméleti oktatás utolsó napján már kértem időpontot, egy hét múlva elmentem, 10 perc alatt megírtam, és hibátlan lett. (Az elméleti oktatás előtt egyáltalán nem foglalkoztam vele, csak amennyi egy gyalogosra / utasra ráragad.)


Az alatt az egy hét alatt:

- 3-szor átnéztem az összes kérdést, megjelöltem, mikor hibáztam - ahol hibáztam, megnéztem, hol rontottam el és mi lett volna a helyes válasz, ahol 3-szor jól válaszoltam, azzal nem foglalkoztam többet

- amelyeknél hibáztam, azoknál addig folytattam, amíg nem ment 3-szor egymás után hiba nélkül

- a vizsga előtti nap megint átnéztem az összes tesztet (De akkor ez már annyira "rutinszerűen" ment, hogy 3 óra alatt válaszoltam az összes kérdésre)


Később, a gyakorlati oktatáson is mindig ment az elmélet, ami azért is praktikus volt, mert a gyakorlatra lehetett koncentrálni és nem kellett az elmélet ismétlésével tölteni az időt.

2014. nov. 9. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 Koplárovics Béci ***** válasza:
Észen kívül sok más dolog nem kell hozzá. Ha az van, akkor laza lesz. Ha nincs, akkor az autóstársadalom nevében is kérlek, hogy tegyél le a jogsiról.
2014. nov. 9. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
A kreszt érdemes megtanulni, kérdező. Nemcsak a a vizsga miatt, hanem azért, hogy élesben tudd a dolgodat, és ne kerülj se hullazsákba, se börtönbe.
2014. nov. 10. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
hogy meg tudd csinálni a kreszt, ahhoz előtte oktatáson is rész kell venni. autodidakta módon nehéz lesz megtanulni. szóval az a 60% nem is olyan rossz teljesítmény.
2014. nov. 10. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!