Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Bronz/sárgaréz/alumínium...

Bronz/sárgaréz/alumínium olvasztás házilag?

Figyelt kérdés
Arra lennék kíváncsi, hogy a fenti fémek megolvasztásához hogyan tudnék előállítani megfelelő hőmérsékletet, hogy utána formába önthessem? Az acél tégely szerintem megfelelő lenne, de a a hőt mi szolgáltassa? Egy sima tábortűz gondolom nem elég,még akkor se,ha körberakom a parazsat téglával. Esetleg szénnel?

2014. nov. 10. 22:12
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Faszén és alulról pl. egy fújásra állított porszívóval fúvatni. Kölyök koromban így kovácsoltunk...
2014. nov. 10. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Ez attól függ mennyi fémet szeretnél olvasztani? Ha néhány dekánál többet,akkor felejtsd el a tábortüzet. Amúgysem kovácsolni akarsz hanem önteni. Talán a legegyszedűbb egy olajégővel hevíteni a tègelyt. Persze úgy,hogy a tégej benne van egy szigetelt kemencében. Aminek csak a teteje nyitott. Kûlönben az életben nem fog megolvadni rendesen. Kb15-20l/óra mellett 30-45perc kell 6-7kg rézhez.
2014. nov. 13. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

"tégej"


A faszenes kovácstűzhelyen fehér izzásig lehet hevíteni a vasat, ami kb. 1200-1300 Celsius fok, a réz 1083 fokon olvad...


http://www.gyakorikerdesek.hu/otthon__barkacsolas__4346207-h..

2014. nov. 13. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

T.Harkonnen!

Ahogy említettem, ez attól függ mennyi rezet akar ÖNTENI.

Nem kovácsolni! Nagyobb adag esetén, ha a faszén nem is. De a koksz megoldás lehet. Én olajégőt használok. 20 gallonos fúvókával. És ha rossz minőségű gázolajat használok. Ugyan megolvad, de nem lehet önteni mert nem melegszik fel rendesen. És még be sem öntöm a homokba már vissza dermed.

2014. nov. 17. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
De félre ne érts! Nem akarlak oktatni. ;)
2014. nov. 17. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 Vspuma válasza:
Érdekelne, hogy öntőformát milyet használtok? Láttam videón szilikon öntőformát, na de melyik szilikon birja az 1000 fokot?
2019. febr. 14. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!