Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Szerintetek mekkora teljesítmé...

Szerintetek mekkora teljesítmény növekedés várható ettől a robogótól az alábbi módosításokkal?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Egy hete vettem egy Titro típusú 50ccm 4T-s robogót 30 ezerért. Ennyi pénzért ajándék volt. Az előző tulaj azért adta el mert nem akart neki menni. Később derült ki, hogy keveréket tankolt a 4 üteműbe de ebbe most ne menjünk bele :))

A kérdésem az lenne, hogy tud e valaki valamit a TITRO kínai modelről illetve hallottatok e már róla? Egyik haverom nagyon ért a gépekhez és azt tervezzük, hogy az 50ccm-es blokkot és hengereket a hétvégén lecseréljük 125-ösre. Variátort kicseréljük nagyobb görgőkkel párosítva és nyitott CDI-t rakunk bele. Valamint a kupuffból kiszedjük a fojtást. Ha most megy 45 km/h-t a gép akkor az új konstrukcióval mennyire lehet számítani szerintetek? Tudom ez elég bizonytalan kérdés de teljesen megelégszek hozzáértő emberek megközelítő tippjével is. :) Még egyszer, a gép 4 ütemű. Köszönöm előre is a válaszokat!



2014. nov. 11. 22:18
 1/6 A kérdező kommentje:
Közben megtudtam annyit, hogy konkrétan Kymco Titro névről lenne szó ami koreai márka.
2014. nov. 11. 22:27
 2/6 anonim ***** válasza:

A haverod úgy tűnik, hogy csak ért a gépekhez, mert ahhoz, hogy ha 125-ös hengert akarsz feltenni, ahhoz a gyári szelepméret igen kevés lesz. Amit viszont robogóknál nem olyan könnyen tudsz növelni, mint autóknál. Főleg egy távol keletinél, ahol nem sok alkatrész áll rendelkezésre.

Ezen kívül a gyári karburátor is kicsi lesz hozzá. A kipufogó szintén.

Ha nem változtatsz a szelepvezérlésen, elméletileg 2.5* nagyobb teljesítményt el tudsz vele érni.

Kérdés, hogy meddig. Az a főtengely, ami kb 3 LE átadására lett tervezve, elbírja-e a 7-8 Le-s teljesítményt is?


Szerintem hagyjátok...

2014. nov. 12. 00:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
*úgy tűnik, hogy csak azt mondja, hogy ért a gépekhez...
2014. nov. 12. 00:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Igazából van egy másik robogó ami 125ccm-es és annak az alkatrészeit fogjuk átépíteni. Én csak címszavakat soroltam mert nagyon nem értek hozzá. Ha változtatni kell a hengeren, nyilván azt is fogja. Ha a szelep a gond nyilván az egész blokkot cseréli. Ha a kipufogó a gond akkor azt is átrakjuk a 125-ösről. A nagyobb gépet sajnos annyira összetörték, hogy nem tudjuk helyrehozni és hiányozik róla jó pár alkatrész. De kíváncsi leszek, hogy mi sül ki belőle :)
2014. nov. 12. 08:09
 5/6 anonim ***** válasza:

De akkor miért nem rakjátok át a komplett blokkot hajtással együtt?

Valószínűleg 1-2 tartókonzol nem oda fog esni, ahova kell, de azt tök egyszerű megoldani.

2014. nov. 12. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

"Egyik haverom nagyon ért a gépekhez"

Ez már rosszul kezdődik.


"és azt tervezzük, hogy az 50ccm-es blokkot és hengereket"

Hengereket?


"a hétvégén lecseréljük 125-ösre."

Nem jó ötlet. Röviden: a blokk nem fog beférni az 50-es helyére. A váz hamar megfog nyekkeni a nagy terheléstől, ugyanis egy 50ccm-es alá tervezték. Nem véletlenül erősítik tuningnál a vázat. A fék szintén kevés lesz. Egy 125-ös robogó 90-et lazán megy valósan és az a kis fék nem egy életbiztosítás. Tényleg ért hozzá a haverod.


"Egyik haverom nagyon ért a gépekhez és azt tervezzük, hogy az 50ccm-es blokkot és hengereket a hétvégén lecseréljük 125-ösre."

Hát, hogyha ennyire ért a "gépekhez", akkor ne engedd, hogy furkálja a hengereket. Abból nem sül ki sok jó; nagy szakértelmet igényel. De ha 125-ös a blokk, akkor gondolom van hozzá 125-ös henger, tehát mindek fúrkálni alakítani. Az 50-esre nem fogod tudni rárakni, mert már 80ccm-eshez is maratni kell a blokkot...


"De kíváncsi leszek, hogy mi sül ki belőle :)"

Inkább hagyjátok az egészet. Drága mulatság, de ha ennyire tuningolni akarod, akkor vegyétek ki a fojtásokat és hangoljátok be, mert egy egészséges 4T leforgatja a (valós) 60km/h-át. Szíj, görgő csere legalább, kuplungot csekkolni. Olajcsere szintén javasolt, mert ki tudja mikor volt benne utoljára.

2014. nov. 12. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!