Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Mikor kell gyertyát cserélni?

Mikor kell gyertyát cserélni?

Figyelt kérdés
Suzuki ignis 11-éves 85000 Km van benne , még a gyári gyujtógyertyák vannak benne.Mikor kell cserélni? kell egyáltalán? köszi előre is.

2014. nov. 12. 11:07
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
17%
Illő lenne már cserélni benne. Hülyeséget nem akarok írni, de 30-40 ezrenként azért nem árt neki.
2014. nov. 12. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
93%

Eloveszed a gepkonyvet, es megnezed hogy mit ir, hany kilometerenkent kell gyertyat (szurot, olajat, fekolajat, stb) cserelni benne.


Ezt hivjak karbantartasnak.

2014. nov. 12. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
45%

Én a swiftemben 120 nál cseréltem,persze ez az én hanyagságomnak köszönhető..

Cseréld ki most,abból baj nemlehet..

2014. nov. 12. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 Gábor t ***** válasza:
9%
90 ezrenként kell cserélni , még ídőben vagy :)
2014. nov. 12. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
Az irídiumos gyertyák élettartama (Ignisben asszem az van) élettartama max 100E km.
2014. nov. 12. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
48%

Sima gyertyék kb. 40e, ha duplán szikrázik akkor kb. 20e, iridiumos meg kb. 100e.

Ha van gépkönyv ott pontosabb adat.


Cserét meg bízd szakembere, mert kitekerés előtt kisméretű porszívóval ki kell pucolni a gyertya körül mindent, mert kosz eshet bele, és az újat meg nyomatékkulccsal kell belehúzni nyomatékra, mert különben megszakadhat a menet vagy mikor felmelegszik üzemi hőfokra a motor és a gyertya akkor "túlnyúlik" a gyertya szigetelése az elektróda körül. Ha lazán rakod bele akkor menetközbe "kilőhez" aminél megint sérül a menet és akár a motorháztető is.

2014. nov. 12. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
Még annyi nem csak a menet mérete fontos, hanem a hőérték is, rossz hőérték esetén extrém terhelésnél átlukadhat a dugattyú is és annak komplett motorjavítás a vége ami 300e -től a csillagos ég.
2014. nov. 12. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek a hasznos válaszokat.Sajnos lusta vagyok előkeresni a kezelési könyvet azért itt tettem fel a kérdést.
2014. nov. 13. 11:11
 9/12 anonim ***** válasza:
Többféle autóm volt már (Suzuki, mondjuk nem), de általában 75 ezrenként szoktam cserélni.
2014. nov. 13. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Akkor érdemes ha hideg inditásnál szabálytalanul jár a motor. Sajnos nem km függő, bár annak kellene lennie. Van úgy hogy 10 - 20 ezernél váratlanul az egész gyertyasor badöglik, van hogy 1000 ezernél sem. Ha NGK(japán) van benne akkor nyugodt lehetsz, ha a bajnok akkor nem.
2016. máj. 3. 00:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!