Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Mosás után nem indul a 85-ös...

David9182 kérdése:

Mosás után nem indul a 85-ös cross motorom?

Figyelt kérdés

Hali, tegnap olyan sáros lett hogy sötétedés előtt még lemostuk, (magas nyomásúval) és most nem akar indulni, mi tévő legyek?

Vagy hátha víz ment valahova és várni kell? Kiszáradhat?

Valaki adjon ötletet.



2014. nov. 19. 10:35
 1/6 anonim ***** válasza:
Beázhatott a gyújtás. Ilyenkor le kell venni a gyujtásfedelet. És hagyni 2-3 napig száradni. Esetleg fűtött helyre bevinni. Vagy víz ment a karburátorba. Ilyenkor szétszeded a karbit. Kiontod a benne levő dogot. Kifújkálod. Összerakod azt kész. Esetleg a hyertyát is megtisztítod. De a tankba os mehetett víz. Olyankor az egész tankot le kell engedni.
2014. nov. 19. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Forró volt a henger? Mert akkor elpukkanhatott, ha tűzforró volt, csapatás után leállsz, és egyből tolod rá a hideg vizet...

Mellesleg mikor rugdosod pukkadozik?

Megnézném először a szikrát, van-e. Ha van, a gyújtás jó.

Eztán jöhet a karbi, szedd szét, és ahogy írták, öntsd ki a benne levő cuccot, majd rakd össze és indulás.

Ha ezután sem, akkor viszont mérnék egy kompressziót, tényleg nem-e pukkant el a hengered.

2014. nov. 20. 01:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Elaő vagyok. Ja igen azt elfelejtettem írni hogy a gyujtást letudod ellenőrizni ugy hogy van e szikra. Ha van akkor a gyujtás jó és másfele kell nézelödni.. Utána karburátor. Majd a henger hogy elrepedt e. Könnyebben megy e a berúgókar?
2014. nov. 20. 05:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Hát amikor hazaélrtünk biztos forró volt, de amíg előkészültem a gyorsmosóval, állvány stb, sőt az én motrom a második volt csak amit lemostunk, szóval biztos nem volt forró a mosásnál.
2014. nov. 20. 10:54
 5/6 A kérdező kommentje:
Na megnéztem, van szikra, és szerintem a hengert is ki lehet zárni, szóval maradt a karbi, de azt csak szombaton tudom megnézni tisztítani, majd jelentkezem a fejleményekkel. :)
2014. nov. 20. 11:13
 6/6 A kérdező kommentje:

Ma nagyon könnyen beindult reggel, majd járattam 5 percet legalább, majd leállítottam amíg beszaladtam a kesztyű kabátért mert hideg volt majd kimentem a motorhoz és megint könnyen beindult, járt 1 percet majd amikor egyszer ráhúztam a gázra üresben rendesen lefulladt a motor, kivettem a karbit kiöntöttem a cuccot majd kifújtam és most megint nem akar beindulni, az még lehet esetleg hogy a tankba jutott víz?

Vagy az kizárt?

2014. nov. 21. 10:39

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!