Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Városi fogyasztásnak sok a...

Városi fogyasztásnak sok a 16-7 liter?

Figyelt kérdés

Múltkor tankoltam 5 ezer forintért, ami ugye 13 liter körül van.

71 km-t mentem le belőle városban, igaz úgy, hogy lámpától lámpáig 1-2-ben volt pörgetve, mert felvonulás volt bmw-sek körében, páran összegyűltünk, és ide-oda ingáztunk.

1.8-as E36.

Ha országúton megyek meglepett hogy 6-6.5-nél nem eszik többet ha lábújheggyel nyomom a gázt, de ez most városba meglepett.



2014. nov. 20. 01:17
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:

egy 1.8-as benzin motor,simán be tud nyelni 17 litert a városban,

-nekünk 1.2-es zsigulink volt és télen nagy hidegben a városban rövid utakon,végig szivatóval ráhúzva kellett használni,így meg csak kb 100 km-t ment el egy tank (39)benzinnel,

2014. nov. 20. 04:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:

16-7 liter városban az attól függ hogy ugye mekkora autó hány lóerő és hogy hogyan van neki nyomva.

Első zsigulihoz mostanság már nem szabad hasonlítani a nostaniakat. A zsiguli akármennyit megtud enni.

Én nekem egy astra G van 1.4-es benzinnel. Teletankoltam. Lett vele menve 95 km. És úgy döntöttem hogy ha már majdnen tele a tank akkor beleöntetek egy spuri adalékot. És telenyomatom. Beleöntötték a spurit. És 7 liter ment bele a tankba. A spuri 125ml csak..

Az autó szinte csak városban volt hasznalva. Egyszer mentem el vele az egyik közeli településre ami 10km-re van. Az 20 km oda vissza. Ezen kívűl csak városban volt használva. De volt használva utánfutóval is. Súllyal a futón..... Aztán mikor csak 7 liter ment bele akkor megvoltam lepődve. .

Most azóta benne van majdnem 400 km mióta tele lett tankolva. De már csak negyedéig van a tank. :$ ebből 150 km városba ment bele kb. Ha folyamatos tempóval megyek autópáján egy 90-es tempóval akkor legalább 1000-kmt is elmenne szerintem egy tank benzinnel. Hát 52 liter a tank. És egy folyamatos tempónál 5 liter lenne a fogyasztás.

2014. nov. 20. 05:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
2-es vagyok. Ha jól számolom akkor 1060 km-t menne el egy tankal. De lehet néhol kocsit több volna a fogyasztás. Meg stb. Szóval 800 km-t biztosan el lehetne vele menni ha országúton volna csak használva. De azért a várpsi fogyasztása sem jött ki olyan rosszra...
2014. nov. 20. 05:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
73%
Sok. Rohadt sok. Nem tudom hogy mit kell csinálni azzal a szerencsétlen autóval hogy ennyit egyen az 1.8-as motor. Normál közlekedésben városban a 8-10 liter lenne a reális.
2014. nov. 20. 06:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:

Utolsónak a válasz a kérdésből idézve. Ezt:

"hogy lámpától lámpáig 1-2-ben volt pörgetve, mert felvonulás volt bmw-sek körében"

2014. nov. 20. 06:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:

ne sirj, aki majmot tart vegyen neki banant is!

nekem a ket literes varosban 15alatt sose mutat, de majdnem mindig kiakadva a mutato maxra. pedig 70el orszaguton 6liter es nem epp kicsi kasztni, mert otos.

tok vegyesen 9,5-10re jovok ki mikor 20liter van kb. megtankolom es megyek mire ujra ott van hogy a pumpa veletlen se szivjon levegot.

amennyire lehet kerulom a varost mert tudom ugyis egy kettot vegig taposom.....

folyamatos 160nal is meg 10alatt marad ha engedi a forgalom elozes nelkul palyan.

2014. nov. 20. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 Wadmalac ***** válasza:

Nem tudom, soknak tűnik.

Gumifüstölés mentes tiszta városi használatnál nekem 12-13 liter körül pusztít a jószág, pedig ez egy 3.0 V6.

Vegyes fogyasztásom 10, autópályán 130-nál a pillanatnyi fogyasztás 7,5 körül billeg, 90-nél 6 liter.

2014. nov. 20. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 A kérdező kommentje:
Nem sírok, mert szinte mindig háromnegyedéig van a tank, csak most kíváncsiságból megnéztem :D
2014. nov. 20. 13:29
 9/20 Wadmalac ***** válasza:

"mert szinte mindig háromnegyedéig van a tank"

Na ezt konkrétan irigylem. A fogyasztást kevésbé. :D


UI: 80 literes a tankom. :D

2014. nov. 20. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
én 2000 ért megtankoltam a kúton, beálltam mondtam a kutasnak kéezeré' tankold tele főnök, aztán az kb 5 liter, és kiálltam a kútról már világította a lámpa, tehát enyém alapjában megeszi igaz 4.2 a8 audi
2014. nov. 20. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!