Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » A vezérműszíj feszességét...

A vezérműszíj feszességét hideg, vagy meleg motornál nézik?

Figyelt kérdés

Cseréltem vezérműszíjat egy öreg Opelen, nem feszítettem túl, lazára se hagytam, a vízpumpával kell állítani a feszességet.

Természetesen hideg motoron, tegnap mentem vele 200km-t, majd nézem az üzemmeleg motornál, hogy nagyon feszes a szíj. Most megnéztem, hogy kihűlt, laza megint.



2014. nov. 23. 06:24
 1/3 anonim ***** válasza:
Hideg motornál kell, de erre van gyári technológia, nem magadnak kell megállapítani hogy mikor jó a szíj feszessége. Csere előtt fel kellett volna készülnöd (youtube, stb.) hogy a te autódon hogy kell cserélni a szíjat, illetve hogy kell meghúzni. Most már mindegy, de azért ne várd meg az előírt csereperiódus végét, hanem kb felezd azt meg (kilométerben), majd a következőnél csináld meg rendesen. Egyébként természetes hogy hidegen lazának érződik, melegen meg feszesnek, mert a szíj nem tágul a meleggel, de a motorblokk az egy kissé "megnő" mikor meleg.
2014. nov. 23. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Ez egy 86-os Opel, az ez utáni motorokon jelent meg az automata szíjfeszítő.

Gondolom annyira marhára nem kell precízen utánanézni, meg csereperiódus, meg fele idő, ha a gyár ennyire tojik rá, hogy van megfeszítve a motorján a szíj.

Az autodata szerint 90 ezrenként kell, de nem híres ez a motor a szíjszaggatásairól.

Csak mint érdekesség, írtam ki a kérdést, nem gondoltam volna, hogy melegen ekkora különbség van a szíjfeszesség között.

2014. nov. 23. 14:06
 3/3 A kérdező kommentje:
amúgy a "gyári technológia" az, ha a leghosszabb részén 90 fokkal könnyedén elfordítható-e a szíj.
2014. nov. 23. 14:08

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!