Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Ha elveszik a biztonsági...

Ha elveszik a biztonsági csavaranya (kerékőr) kioldó kupakja, akkor mi a teendő? (kép lent)

Figyelt kérdés

Tehát az, amit rá kell tenni, hogy a kerékkulccsal ki tudjuk engedni, vagy be tudjuk húzni.

Ilyen esetben a csavaranyát ill. a kereket hogyan lehet eltávolítani?


Tehát ez: [link]



2014. nov. 24. 06:13
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
40%
Le kell fúrni.
2014. nov. 24. 06:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

van egy medvekaromnak nevezett eszköz, amivel a gumisok, felnitolvajok könnyedén leszedik az olcsóbb kerékőröket (vagy esetleg a gumis belsővel rendelkező kulcsok)


ha jobbfajta, akkor bizony fúrni kell, vagy lehet az a módszer, hogy ráhegeszt egy csavart a kerékőrre, amit kulccsal le tud csavarni, de sajnos mind a két esetben sérül a felni

2014. nov. 24. 07:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! :)
2014. nov. 24. 07:50
 4/11 Beviz Elek ***** válasza:
73%
Ezt a fajtát egy csőfogóval is le lehet szedni.
2014. nov. 24. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 Beviz Elek ***** válasza:

Kis helyesbítés: ez akkor igaz, ha nem süllyed be a felnibe. Láttam gyári lemezfelnit felfogatva ilyen kerékőrrel, simán levehető.

Ha az alufelnidbe besüllyed a feje, akkor persze ez nem megoldható! Olyankor egy rossz krovafejet kalapálnék rá és úgy szedném le (kollégának elb szott fejű csavarnál bejött)


A legjobb kerékőr, aminek a külső fele sima és a végén van megcsinálva a mintázat

2014. nov. 24. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 Beviz Elek ***** válasza:

[link]


Ilyet használok és ez is jó mélyre be van süllyedve:)

2014. nov. 24. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%

én is ilyet használok, a gumis nemis nagyon tudott rá mit mondani, amikor elhagytam az adaptert, rendelnem kellett újat


viszont ha nem védi a felni a csőfogó ellen, akkor megoldás lehet az elforgó fejű kerékőr

2014. nov. 24. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim válasza:

Mint hegesztőt a minap felkerestek, hogy a gumis szétbarmolta a kerékőrkulcsot, így a kerekek levehetetlenek. És mint mondta,Ő most nagyon kétségbe van esve. Nos a kerékőröket lekaptuk, de idáig sem vállaltam be ezt a munkát, eztán sem fogom.

De leírom a tapasztalatot, hátha valakinek segít

Kerékőr levétele három mozdulattal.

1 végy egy letört kerékőrt

2 hegessz rá egy alátétet, ezzel megerősíted magát a leszedni való kerékőrt. az a gond, hogy ha magára a kerékőrre hegeszted az anyát, az gyenge marad, és állandóan letörik

3 majd a már felnyalt alátétre hegeszd rá az anyát

ha minden sikerült, akkor imádkozz, hogy le ne törjön az egész. bakker, sikerült. életemben először csináltam ilyet, ki is kellett találnom a technikát. csak azért teszem fel, hogy hátha valakin segít. Köszönöm Még annyit, hogy elég jól elvoltam e munka nélkül, eztán is jól elleszek nélküle. Meg hagyom másnak e szívás örömét

2017. júl. 24. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 Beviz Elek ***** válasza:

Update:

Most nyáron az egyik hozzászólásomban lévő kerékőröm kupakja eltört. Hegesztőm nincs, így a 3. szervíz vállalta hogy megoldja (pakik). Az anyára raktak egy vasat, samuval rácsaptak párat, utána egy laposcsavarhúzó formájú cuccot (csak sokkal nagyobb) belekalapáltak a mintázatba, arra volt egy anya hegesztve és kitekerték az anyát.

2 kerékőr kb 5 perc volt.

2017. júl. 24. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Na ugyan ilyen gondom van nem rég vettem egy audi a4-et,és nincs meg a kerékőr adapter,próbáltam vágózni de nem mozdul,alufelni úgy hogy csőfogó nem fér oda,hegeszteni meg nem merek rá,mert attól tartok kinyír valami elektromos kütyüt,marad az,hogy elmegyek egy gumishoz talán van valami céleszköze hozzá.
2017. júl. 29. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!