Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Mi a véleményetek a Castrol...

Mi a véleményetek a Castrol olajokról?

Figyelt kérdés
Kollégám mesélte, hogy neki 5000 km után olyan volt, mint a víz, és hidrotőkés lett neki az Opera.
2014. nov. 24. 16:03
1 2
 1/11 petizacc ***** válasza:
Előszeretettel hamisítják őket.
2014. nov. 24. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

A legjobb olajok egyike. Egy nagy hibája van, Magyarországon az egyik leggyakrabban hamisított olaj.

A kétes forrásból származó gyanúsan olcsó olajnál bármikor előfordulhat ilyen malőr, hiszen sem viszkozitásban, sem teljesítményszintben közelében sincs annak, amit az adott motor igényel.


Rendszeres városi használattal, 5-6-10 kilométeres utakkal vezettem le már bő 200 000-t Castrol olajakkal, olykor az előírt csereperiódust is kicsit túllépve, de soha semmi baja nem lett a motornak.

Tizenéves kocsiban is simán használom akár a 0W40 olajukat is, semmi baja nincs tőle. Könnyebb a téli hidegindítás, és sokkal hamarabb feláll a nyomás mint az előírt 10W40-el.

2014. nov. 24. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Nagyon szeretik hamisítani őket, ezt csak is kizárólag olyan helyen szabad megvenni ahol szervizeléssel is foglalkoznak de ott vagy 3x drágább. Nekem egy nagyon megbízható szerelő ismerősöm megmondta hogy ne vegyek drága minőségi olajat, mert sokszor hamisítják vagy keverik azokat és a minősége akkor elég silány ami maximum olyan autókra jó amit heti 1-2 alkalommal használ az ember kisebb utakra. Én ilyen olcsó olajakat használok az autómba amit keverek OMV motor olajjal ez így úgy ahogy jó mert az autómnak semmi baja, szépen ketyeg szerelő is mondta hogy jó és koszolódás sincs benne igazán, oké hogy időnként pár decit után kell tölteni de még mindig jobb mint egy hamisított, hígított nyálat tenni az autóba, én meg megye elég sokat az autóval nagy távokra a barátnőmékhez javarészt meg a tesóimhoz, és eddig semmi problémám nincs az autóval ilyen téren.
2014. nov. 24. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

Ha valaki kicsit gyakorlottabb, akkor a dobozról, cimkékről rájön, hogy hamisított vagy nem.

A Castrol amúgy jó, de kicsit csalnak a gyáriak, mert teflonmolekulákat tesznek az olajba, emiatt egy kicsit jobban bírja a terhelést, mint a többi olaj.

Ez azért is jó, mert olyan autóknál, amikbe csak castrolt öntöttek, le lehet csekkolni, hogy igazi volt-e bennük, mert a nívópálcán megjelenik egy gyantaszerű kicsapódás, a teflontartalom miatt.

A legjobb szerintem a Mobil1, mert az olyan jó minőségű olajokat csinál, hogy nem nagyon tesznek beléjük adalékokat. Adalékok mindegyikben vannak, csak itt az extra minőségjavító adalékokról beszéltem. A Mobil1 is lehet hamis.

Arra is figyelni kell, hogy ha már mentünk az autóval és tiszta maradt az olaj, esetleg még a következő olajcserekor is tiszta, azzal nagy baj van, mert nem oldotta fel a szennyeződéseket, magyarul moslék azaz olaj. Ha azt vesszük, megéri normálisabb olajat venni.

2014. nov. 24. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

A teflonmese nem igaz. Nekem 200 000 alatt (na jó egyik kocsiban 120 000 másikban 80 000 alatt semmiféle kicsapódás nem akart megjelenni a nívópálcán.

Megbízható helyről származó drága Castrol olaj volt.

2014. nov. 24. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Én a Castrol webshopban szoktam venni,van rajta egy hologramos matrica.Igazi,vagy sem,nem tudom,de nincs vele bajom.Régebben még Q8-cat használtam,az is jó volt.
2014. nov. 24. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat.
2014. nov. 24. 17:54
 8/11 anonim ***** válasza:

#5: Nem mese. Akkor meg kell nézni jobban, vagy olyan részben van a nívó vége, ahol kevesebb a z olajmozgás. De persze könnyebb élből rávágni jó magyarosan, hogy nem igaz. A magnatecben van a legtöbb ilyen adalékanyag, erre utalnak, amikor azt írják, hogy "hozzátapad a fémfelületekhez, így védve a motort a kopástól".

Ja ha drága volt, akkor nem hamis. Jó logika. Miért ne adhatnák a hamisat is aránylag drágán? Volt már rá példa.

2014. nov. 24. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Hamisítják, amúgy jó olajok nagyon.
2014. nov. 24. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

2# leirta amit akartam kb, nekem is a 20 eves kocsiba siman mehet a 0w40, semmivel sem evett többet belöle, mint a 10w40 böl.

én azért az ilyen haver meg kolega szösszeneteit, nem veszem szent irásnak :) föleg az ilyen nagyot mondoknak, nagy részuk szart se tud, csak hallott vmit, aztan azt fujja.

nekem a legfájobb az volt mikor autószerelö mondta a 0ás olajra, hogy olyan hig h semmit se ér...

2014. nov. 24. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!