Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Motorosok! Ugye kanyarnál...

Motorosok! Ugye kanyarnál mocit dönteni kell, nem féltek hogy kicsúszik alólatok?

Figyelt kérdés
egyáltalán kicsúszhat?
2014. nov. 24. 18:50
 1/4 anonim ***** válasza:

Persze, hogy ki. Ha pl. nem olyanok az útviszonyok: vizes az út, vagy teleszórják apró kavicsokkal, vagy ami a víznél is veszélyesebb a porra ráesik egy kis eső és nyálkás lesz. Ilyenkor nem is kell nagy sebesség, vagy nagy dőlésszög, simán kimegy alólad.

Amikor először ültem motoron akkor ilyenek nem is voltak az eszemben, csak mentem. Aztán egyszer elcsúsztam és utána én is fostam, de mindig figyelem, hogy milyen az adott kanyar és úgy választom meg a tempót, vagy hogy mennyire döntöm be.

2014. nov. 24. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Rossz gumival (mint amilyen az enyémen is van) vizes úton kicsúszhat.
2014. nov. 24. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
ha széles a gumi, és jó akkor nem fog kicsúszni, nekem volt már olyan hogy balra döntöttem és leért a kipufogó, szerencsémre ki is ment alólam
2014. nov. 24. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Igen kicsuszhat, a tobbiek altal leirtak miatt is, plusz a rossz dontesi szog miatt is. Hiaba jo a gumi, hiaba tiszta az ut, ha nem a sebessegnek megfelelo szogben dontod, pl. ha lassabban mesz es te tulsagosan be akarod donteni akkor elfekszel, vagy ha tul gyorsan mesz de nem dontod be elegge, akkor meg nem veszi be a kanyart.


Volt mar giroszkop a kezedben? (a bugo csiga is az) Porgesd meg jo erosen es dontogesd jobbra balra es erezni fogod. Ugyanez az ero hat a kerekekre is forgas kozben. Minel nagyobb a sebesseged, annal jobban akarja a mocit ez az ero egyenesen tartani. Vagyis ha tiszta az ut, jok a gumik nem kell felned, hogy eldolsz, mert az ero elvileg egyenesen akarja a motort tartani. Ha lassan mesz az ero kisebb es ha tulsagosan bedontod a gravitacio lesz erosebb, ami a motor sulyara hat es fekves. Ha nagyon gyorsan mesz (mint a supermoto-ban) akkor befekhetsz, konyokod szinte leer akkor sem fekszel el mert az ero fel akarja egyenesbe allitani.

2014. nov. 24. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!