Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Audi A3 1.9 TDI tulaja lettem....

Audi666 kérdése:

Audi A3 1.9 TDI tulaja lettem. Mi vezérli hogy mennyi ideig izzítson az izzítógyertya az A3-ban? Nem melegszik a motorja. Termosztát jó, új. Normális? Keresek első spirál rúgót, ami erősebb a gyárinál, megemelné az autót, és jó az A3 gólyalábhoz?

Figyelt kérdés
Audi A3 1.9 TDI,8L,110LE,1180kg,manuális váltó+klíma,1965/65x15.
2014. nov. 25. 19:28
 1/7 Dörmögő ***** válasza:
Az új termosztát nem biztos hogy jó is. Attól nem melegedhet mert nyitott a termosztát. Esetleg nézd meg kézzel a hűtőhöz vezető vízcsövet. Ha az meleg akkor nyitott a termosztátod.
2014. nov. 25. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
a termosztát jó,ellenőriztem a csöveket.Más ötlet?
2014. nov. 25. 20:10
 3/7 anonim ***** válasza:
nekem a régi 80 as audin úgy volt hogy, valami hőgomba, vagy valamilyen jeladó (nem tudom pontosan a nevét) érzékelte hogy hideg van, és akkor ízzított, de valami ellenállás tönkrement benne és akkor mindig meleget érzett és sohasem ízzított :D, jó is volt mert kegyetlen nehezen idnult el
2014. nov. 25. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Van egy hőfok jeladó szemből nézve a motor jobb hátsó sarkán felül, egy vastagabb cső alatt. Az adja a jelet az izzításnak. De jobban jársz ha beviszed egy szervizbe, szoftveresen pillanatok alapján kiolvassák az e a gondja és megspórolsz jó pár órát és pénzt a cserealkatrészek próbálgatásával.


Egyébként meg ültetni kell a kocsit, nem emelni:D

Szerintem nem fogsz könnyen találni rugót, a TDI nehezebb mint a benzinmotor. A nagyobbakban meg szerintem mindig sportosabb futómű van, amivel szintén lejjebb lesz.

2014. nov. 26. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Lehet bhogy a hűtő ventillátort direktbe köttötték, így állandóan megy, vagy a hőgomba behalt így fals jelet küld a vetillátorhoz, és az így állandóan megy vagy alacsony túl alacsony hűtővíz hőmérsékletnél már bekapcsol.

Vagy ez vagy a termosztát.

Más hiba nem valószínű.

Mármint a nem melegedő motorra:)

Az izzító gyertya pedig addig ízzít amíg a hengerben megfelelően felmelegzsik a levegő...

Ha car az izzitó gyertya ami régi autóknál előfordúl akkor nem tud kellően emelni a hengerekben lévő hőmérsékleten, ilyenkor akár indíthatatlan is lehet az autó, főleg télen.

Szerintem a fútóművet nem lehet hívatalosan megemelni nagyobb rugóval.

De egyébként sincs értelme mert instabill lessz az autó nagyobb sebességnél.

szerintem:)

2014. nov. 26. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
köszi a véleményeket.hőgomba cserélve van, izzítógyertya is.minden új.venti nem megy.mégis hideg.az első híd 10cm-re van a földtől.ez szerintem nem normális.olajteknőről nem is beszélve...
2014. nov. 26. 18:42
 7/7 anonim ***** válasza:
Akkor ültetve van?
2014. nov. 26. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!