Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Személyautónál a tolató jelző...

Zsebvirág kérdése:

Személyautónál a tolató jelző hanggal ellátott égő használata az szabálytalannak minősül?

Figyelt kérdés
Nem rég kicseréltem a régi Suzuki Stiftemen az egyik rükferc égőt egy ilyen csipogó ,,izzóra". Érdekel, hogy ha körbe tolatok egy rendőrautót, joga van-e a rendőrnek abból kipattanni és jól megbüntetni?

2014. nov. 25. 20:11
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

Mi az a "rükferc"?


"Érdekel, hogy ha körbe tolatok egy rendőrautót, joga van-e a rendőrnek abból kipattanni és jól megbüntetni?"


Igen, de nem az izzó miatt fogja megtenni! Egyébként miért "tolatnád körbe"?

2014. nov. 25. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
75%
Személyautóban nem szabálytalan mindössze ciki. Ámbár lehet hasznos is adott esetben, de azért mégiscsak ciki.
2014. nov. 25. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Szabályosan nem tudsz körbetolatni egy rendőrautót, így azért tuti megbüntet. A csipogásért nem szólnak.
2014. nov. 25. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 lupara ***** válasza:
0%
Teherautón,buszon,stb.kapcsolóvezérelt csipogó régóta előirás.Én nem tudok róla,hogy személyautóknak hátramenetben engedélyeztek volna hangjelzést.Ha igy lenne,csipogna a fél ország.Szerintem ez nem lehetséges,és büntetnek érte.
2014. nov. 25. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
De lehetséges, 1000 ft. egy ilyen kis csipogós izzó. Ki kell cserélni a régit és már csipog. Annyi hátránya van, hogy ennek az izzónak kisebb a fényereje és így a másik oldalitól eltér egy kicsit.
2014. nov. 25. 21:23
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

".Én nem tudok róla,hogy személyautóknak hátramenetben engedélyeztek volna hangjelzést."


De nem is tiltja semmi!

2014. nov. 25. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%
A rendőr nem azzal foglalkozni h neked csipog-e a tolatólámpád vagy sem... Cikinek sem annyira ciki mert egy gyengén látó idősebb embernek a figyelmét is fel tudod hívni hogy éppen tolatsz. Persze itt nem arra gondolok hogy olyan hangosan csipogjon mint egy teherautó csak diszkréten... Nekemis van a kocsimba,igaz hogy csak én hallom mert halk,de az csak azért van bennt hogy halljam hogy a hátramenet kapcsolás sikerült. Ugyanis csak akkor csipog :)
2014. nov. 25. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

csak azért van bennt hogy halljam hogy a hátramenet kapcsolás sikerült


???

2014. nov. 25. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

7.!


A Suzukinál nem mindig veszi be a rükfercet, de mèg is csipog...

Èn nem is mindig hallom pl. ha szól a rádió akkor nem

2014. nov. 26. 06:57
 10/11 anonim ***** válasza:
100%

Nem a tárgyhoz szólok hanem hozzád kedves kérdező, mivel látom hogy következetesen "rükferc"-et írsz.

Nos a szó német eredetű, eredeti helyesírással rückwärts, jelentése hátrafelé és "magyarul" v betűvel írjuk, mondjuk, nem f-fel.

2014. nov. 26. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!