Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » 2003 as Renault Megane II NEM...

Wattooo kérdése:

2003 as Renault Megane II NEM INDUL, valami mintha szivná az aksit, de nezte elektronikás és semmi áramfelvétel nincs, a generátor jo. A feltöltött aksit 1-2 hét alatt lemeríti valami, de mi? Valakinek valami ötlet?

Figyelt kérdés
2014. nov. 25. 21:26
 1/8 anonim ***** válasza:

Ha nincs semmi áramfelvétel (amit kétlek, valami jelentéktelen azért mindig szokott lenni, de az nem oszt, nem szoroz érdemben), és 1-2 hét alatt lemerül, akkor szerinted?

Fenti állítások közül valamelyik hamis, kivéve, ha rossz aksi.

2014. nov. 25. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 Wadmalac ***** válasza:

Alapjáraton generátor feszültség akkusarun mennyi? Mert ha nincs 14 V, akkor valószínűleg vagy a generátor, vagy a feszültségszabályzó oda van.

Akku rendben van? Akkusav szintje?

2014. nov. 26. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Arról nem volt szó, hogy jár is vele...

Amúgy valóban sok minden lehet.

Hány éves az aksi. Volt-e korábban csontra lemerülve? 1-1 ilyen akció elvesz 1/2 évet az életéből. Rendesen tölt-e a rendszer? Az hogy elalszik a töltésjelző lámpa, nem feltétlen jelenti, hogy tölt is....

Milyen fordulatnál alszik el a lámpa?

És még kérdezhetnék ahhoz, hogy "ötleteljek".

Így csak annyi: irány a szerelő.

2014. nov. 26. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Először akksire gyanakodtam, es ezert lett bele véve egy zsír uj aksi, szval az patent es körülbelül minden másnap hasznalatban van az auto városban...
2014. nov. 26. 16:28
 5/8 anonim ***** válasza:

Lemeríti valami?

Hát a gyújtás, világítás, ablaktörlő, fűtés.

Ez természetes.

Az már kevésbé, hogy nem kap rendes töltést, bár szerinted a generátor jó.

Azért csak meg kéne nézni tölt-e rendesen?

Ismét két állítás, ami üti egymást:

"Generátor jó" és "aksi patent".

Valamelyik nem igaz.

Legalább 3 kérdés van fenti válaszomban, amire válasz kéne a tippeléshez, de feleslegesen irogatok, úgy látom.

Szép estét.

2014. nov. 26. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

felesleges vagy nem felesleges, nem egy elektronikásnál volt mértek mindent figyelve volt a kocsi műszerrel áramfelvétel nem volt

aksit bevizsgálták

generátor azt mondták tölt rendesen, nem értek hozzá ezért vittem autovillamossághoz konyító emberekhez, tanácstalan vagyok már és ezért írtam ide, nem azért mert kenem vágom a válaszokat a kérdéseidre, de mond meg hol mikor és átvizsgálhatod az autómat

2014. nov. 26. 20:12
 7/8 anonim ***** válasza:

"Milyen fordulatnál alszik el a lámpa? "

Ennek a megválaszolása bonyolult?

Persze az is lehet, alapjáraton nem is ég, de választ azért megérdemel, mert a hozzáértőbb számára hordoz információt, valamilyen hiba feltételezéséhez megerősítést vagy kizárást.

A hibakeresés mindig lehetséges hibák feltételezéséből, és némi vizsgálódás, mérés után egyik-másik kizárásából vagy megerősítéséről szól. Így szűkül a kör, de információ nélkül nem fog, további ötlet nincs.

2014. nov. 26. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:
Ugyanez az autóm van,ugyanez volt a hiba már vettem új aksit,mire rájöttem az ajtó aljában az égők néha maguktól felkapcsolnak bezárt autónál is,azokat kihúztam azóta semmi baja!
2015. ápr. 7. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!