Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Peugeot 206 kelepelő hang,...

Peugeot 206 kelepelő hang, hidegen-melegen gázadásra ütemesen gyorsabban kelepel mi ez?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Most, hogy 5 fok alá esett a hőmérséklet a Peugeot 206-om elkezdett kelepelni(1.4 benzin 2002), ahogy lokalizálni akartam a hangot valahonnan a motorból jött. Mi lehet..



2014. nov. 27. 21:31
 1/10 anonim ***** válasza:
szelephézag?
2014. nov. 27. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Lehet..Meddig lehet így használni?
2014. nov. 27. 22:26
 3/10 anonim ***** válasza:
fogalmam sincs, de azért vidd el 1 szerelőhöz hogy állítsa be. bár ha neked lenne hozzá eszközöd te is tudnád x kilométerenként.
2014. nov. 27. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 Pandas74 ***** válasza:
Jo az elozo valaszolo tippje.....valoszinuleg mar a te autodban is van un hidrotoke,ami a szelep es a himba kozt van.Ez olajnyomas hatasara kiegyenliti a szelep szara ,es a himba kozti hezagot.Most amikor a hideg hatasara az olaj viszkozitasa megvaltozott,nem olyan konnyen allitodik utana,foleg ha neha kisse elhanyagolodott az olajcsere,es lerakodott nemi koksz a hidrotoke olajfuratainal,vagy a belsejeben.Szoval en itt neznek korul,esetleg segithet egy azonnali,kissebb viszkozitasu olajjal torteno olajcsere is.Mindenkepp ajanlatos megnezetned,mert a fennkadt toke ,valamint a mar megkopott himba miatt ,konnyen elofordulhat hibatores is(nehany hete tapasztaltam ilyet)!
2014. nov. 27. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

...én még rossz hidrotőkével nem találkoztam...ellenben annál több gagyi, utángyártott vezérműtengellyel, hézagoló lapkákkal, szelephimbával. Ezek kiverődnek, ettől lehet "szelephang"

Viszont a Peugeot-oknak van egy hülye jellegzetességük, hogy némelyiknek nagyon vacak a hűtése, emiatt megszorulhat a motor. Betetézi ezt a rossz kenési rendszer is, találkoztam már sok Francia dízelmotorral, ahol megszorul egy dugó, és az kalimpált a hengerben, pont olyan hangot kiadva, mintha szelephézag baja lenne.

(egy szerelő)

2014. nov. 28. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 Wadmalac ***** válasza:

Ha van benne több, mint 150.000 km-ed meg nem a legtutibb olajat kapta és esetleg néha el volt lustulva az olajcsere-intervallum betartása, akkor lehet hidrotőke is.

De egy csúnyán berágott vezérműtengely-bütyök is szépen tud szólni.

2014. nov. 28. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Igen, 163 ezer van, van benne, olajcsere 2 hónapja volt, vezérlést 5 hónapja kapott újat.
2014. nov. 28. 13:21
 8/10 Wadmalac ***** válasza:
Vezérműtengely is cserélve volt? Új, vagy felújított?
2014. dec. 1. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Az nem volt cserélve csak a görgők, szíj, vízpumpa
2014. dec. 2. 10:31
 10/10 Wadmalac ***** válasza:

Hát attól még akkor a tengelybütykök lehetnek rondán kopottak.

[link]

2014. dec. 2. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!