Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Skoda 120L tulajdonosok?...

Skoda 120L tulajdonosok? Milyen fagyálló folyadékot használtok ami jó legalább -20C-ig? Előre bekevertet amit csak be kell tölteni vagy tömény fagyállót amelyet ioncserélt vízzel higítani kell? Mit javasoltok?

Figyelt kérdés

Most G12 -70C van benne (link lentebb hogy mi) amit úgy kell bekeverni kb. 1 éve lett beletöltve továbbá nyáron forrás miatt kellett utántölteni kb. 3 alkalommal (ez 2,5 liter víznek felel meg) ioncserélt vízzel (csak az volt nálam), ma mérettem a benzinkúton -3C-ig jó ami most benne van.


Amennyiben az egészet le kell engednem, hogyan kell a hűtőrendszert kitisztítanom az iszaptól anélkül, hogy le kelljen szerelnem az egész hűtőt. Úgy tudom ha már az egész vizet le kell engednem akkor már nem árt egy tisztítás amelynek szintén szeretnén tudni mi a menete.


[link]

Ez van most benne.


Ezekben a dolgokban szeretné segítséget kérni mert még nem csináltam és a javítás meg drága ha rosszul járok el.


Válaszokat előre köszönöm!



2014. nov. 30. 13:05
 1/1 lupara ***** válasza:
Azzal a fagyállóval töltsd fel,amelyik jobban kiméli a pénztárcád,és tudja a -30,35C-fokot.Magasabbra állitott fagytűrés nem csak a várható hidegnek szól,hanem jobban konzervál is,és később forr.Viz leengedéséhez az alsó csőbilincset lazitsd ki,edénybe engedd le a bentlévőt.Hűtősapkát elötte vedd le.Ha találsz a blokkon vizleengedő csavart,ott is engedd le.Csövet leeresztőcsavart rakd vissza.A fagyállóval együtt vett hűtőtisztitót utasitás szerint öntsd bele,vizzel felöntve.15-perc járatás után,alsó csőnél leengeded.Feltöltöd a választott fagyálló keverékkel.Légtelenitesz,majd ellenőrzöd nincs e szivárgás.Ezt hidegen is nézd meg,a fagyálló hideg blokknál hajlamosabb csöpögni.
2014. nov. 30. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!