Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Autóval milyen teendők vannak?

Autóval milyen teendők vannak?

Figyelt kérdés

Van jogosítványom, de nem rajongok az autókért, így nincs is autóm és analfabéta vagyok hozzá.

Lehetséges,hogy nemsoká autót kell vennem munkába járás miatt. Ezzel nem lesz probléma, mert olyannal megyek majd autót nézni, aki ért hozzá, de a következő kérdéseket nem akarom neki feltenni, mert hülyének fog nézni :D

Szóval a kérdésem az,hogy ha már van egy autóm, akkor milyen dolgokra kell odafigyelni? Pl. emlékeim szerint gyerekkorom apám töltötte a zsiguli aksiját vagy vmi ilyesmi, kell még ilyet csinálni a mai autókkal?

Ilyen (alapvető) információkra lennék kíváncsi :D

Köszönöm!


2014. dec. 2. 14:26
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Gondozásmentes, márkás akksit kell venni és akkor több évig nem kell foglalkozni vele.

A gyártó előír szervizperiódusokat (km vagy év), ezeket szigorúan be kell tartani. Télen téligumi, nyáron nyárigumi. Hideg motornál ne nyomd neki mert nem szereti.

2014. dec. 2. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Olajszintet, hűtőfolyadékot rendszeresen ellenőrizni.
2014. dec. 2. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim válasza:
100%

Vásárlás után egyből olaj-,légszűrő és vezérműszíj csere, függetlenül attól mennyi km van benne, mert nem tudhatod, hogy az előző gazda hogy bánt a kocsival.

Nekem aksit eddig 2 kocsiba kellett cserélnem vásárlás után, az egyik öreg volt (általában 5 évig jó,ez márkától függően lehet több vagy kevesebb) a másik kocsimnál meg nem volt feltüntetve mikor tették be.

2014. dec. 2. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Nos rosszul kezded..

ugyanis már autót is úgy kell keresni, hogy adott kereten belül a lehető legegyszerűbbet kiválasztani, amit könnyebben tudsz fenntartani...

ezek azok a népautók, amiből sok van, de viszonylag ritkán kell szervízbe vinni..

régen a zsiguli volt ilyen...

ma a szuzukik, a kisebb toyoták, kisebb mazdák, nissanok, hogy melyiket ne, azt majd mások..


ha már vettél egyet, akkor írd le ide, azzal mi a teendő..úgy könnyebb tanácsot adni..

2014. dec. 2. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Én most vettem saját autót de a családban mindig is volt, tehát nagyjából tudtam hogy miket kell rajta elvégezni.


Télen fontos hogy jó legyen az aksid. Én éreztem már november végén hogy alig indul az autó. Akkumulátorosnál megnézettem és gyenge volt, így vettem egy aksit újonnan garanciával így biztos nem lesz vele problémám.


olajcsere(szűrővel) légszűrőcsere kell kb 10-15.000km-enként de ez az intervallum autófüggő.


Téli-nyári gumigarnitúra ajánlott, ráadásul ha lecserélteted pl a télit a nyárira akkor a szervizben figyelmeztetnek rá ha már elhasználódott valamelyik.


Hűtővíz télen fagyálló legyen és a szintje is megfelelő legyen. Szélvédőmosóból is van téli és nyári.


2 évente műszakira kell vinni. Jó ha van egy szerelő aki megbízható, becsületes és hozzá elviszed az autót műszaki előtt. Ő átnézi, ha valami rossz akkor megcsinálja és akár el is viszi levizsgáztatni.


Ha kérdésed van írj nekem bátran!

2014. dec. 2. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
köszönöm az eddigi válaszokat
2014. dec. 2. 16:48

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!