Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Segítség! Kézifék kiengedve,...

Segítség! Kézifék kiengedve, de a bowden feszül és fogja a kerekeket?

Figyelt kérdés
Megjöttem, akarok beállni a garázsba, rükivel a kapu irányába gurulok, megvárom míg kinyílik a kapu, aztán gázt adok, de már állnak a kerekek, pedig a kézifék teljesen ki van engedve! Full gázzal sikerült még néhány centit menni, de aztán nagy füstöléssel lefulladt a kocsi. Próbálnám behúzni a kéziféket, de nem lehet, mert kiengedett állapotban is feszül a bowden! Ilyenkor mi van?!
2014. dec. 2. 18:03
 1/9 anonim ***** válasza:
Beakadt,befagyott. Gondolom nem fagy úgyhogy beakadt. Próbálj hátra menni és akkor lehet kienged és utána holnap irány a szerviz.
2014. dec. 2. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

Hátramenetnél krepált be. Aztán persze próbáltam előre is menni, de már az sem segített. Kocogtattam a felniket is, de semmi. Ráadásul már mentem vele, és megérkezéskor hülyült meg. Egyszerűen nem értem..

Gurulni nem tudok vele sehova, úgy áll a kocsi mintha betonba lenne öntve..

2014. dec. 2. 18:22
 3/9 anonim ***** válasza:

A felnit hiába ütögeted,azzal max szétcseszed..

Le kell szedni a beragadt hátsókereket,és a dobot kell ütögetni,ha szükséges melegíteni.

-Bár így beragadni csak 3 éves állás után szokott...

2014. dec. 2. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 egySanyi ***** válasza:
Astrán már láttam ilyen beragadt hátsó féket és az autó napi használatban volt, flex lett a vége és még úgy is nehezen adta meg magát.
2014. dec. 2. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 Wadmalac ***** válasza:
100%

Tényleg nem biztos, hogy a bowden fog. Ha az, akkor a kézifék-karod most a behúzott és kiengedett helyzet közt minden ellentartás nélkül lötyöghet. Akkor azt kellene a kocsi alatt megcibálni. Az is lehet, hogy a dobon a kézifék kilicse maradt úgy, azt is vissza lehet kocogtatni.

Ha viszont maga a kézifék-kar rugósan visszamegy, akkor előfordulhat, hogy hátsó dobról leszakadt a fékbetét és az ékelődött fel. Na azt jó játék lesz kiszabadítani.

2014. dec. 3. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Minnél nagyobb a probléma,annál nagyobb a kalapács...XD
2014. dec. 3. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Igen, az utolsó kettő rátapintott a lényegre.. leszakadt a ferodol és beékelődött.. egy nagyon nagy kalapács kellett ahhoz, hogy egyáltalán megmoccanjon a fékdob és le lehessen szedni..
2014. dec. 3. 14:53
 8/9 Wadmalac ***** válasza:
100%

Ilyen esemény után érdemes megnézni, nem hagyott-e maradandó nyomot a fékdob belső felületében vagy nem deformálta-e, mert akkor előfordulhat, hogy darabosan fog fogni a fék.

Nekem a régi autóm ilyen baleset után rendesen kopogva fékezett. Egy esztergás felszabályozás rendbe rakja, ha ilyen történt.

2014. dec. 3. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Kösz a tippet, bár azóta autószerelőnél van a kocsi, de remélem figyel erre. Majd ha elhozom, mindenesetre azért fékezéseknél tesztelem, hogy egyenletesen fog-e a fék.
2014. dec. 3. 18:11

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!