Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Mennyi a havi fenntartása egy...

Mennyi a havi fenntartása egy 250 le körüli, viszonylag új (3 éves),3000-es dízelnek? Érdemesebb egy 2000-es benzineset venni?

Figyelt kérdés

Kis távokat megyek általában, naponta olyan 20 km-eket(csak oda), városban és azon kívül, de nem autópályán.

Viszont megyünk általában évente 2-3x külföldre(800 km).

Fogyasztás szinte azonos, a szempontom főleg a megbízhatóság lenne!

Bmw és audi foglalkoztat leginkább (a4, a6, 3 as bmw, 5 os bmw).

Általában egyedül utazom, esetleg a párom az anyóson..


Összkerekesben érdemes gondolkozni?


Ez az első autóm, fogslmam sincs, hogy mennyi lenne a fenntartása, üzemanyagon kívül!


26 éves vagyok, nem volt még a nevemen semmi, 17 éves korom óta van jogsim, heti 4x vezettem szinte mindig, balesetem nem volt.


2014. dec. 7. 23:16
 1/7 anonim ***** válasza:
20 kilométer alatt nem tudom h mennyire melegszik be rendesen az a dízel. De minek 3ezres? 250el akarsz menni?
2014. dec. 7. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Szeretném, ha menne, ha kell, csupán ennyi.

Az autók adottak, ezeknek a fenntartására lennék kíváncsi, nem másra.

2014. dec. 7. 23:38
 3/7 anonim ***** válasza:

Mivel használtan veszel kocsit így alapbol olajcserével kezded és ezt x kilométerenként meg kell tenni. prémium kocsi esetében 15ezer ft körül szűrőkkel stb.

X kilométerenként gumit is kell venni.


ilyen teljesítményhez illik egy 225-ös gumi legalább. Darabja 35ezer körül van ha prémium minőségűt veszel (én continentalt néztem).

Kell téli gumi is. szintén ez az ár. Bár ha jól be van állítva a futómű jó az út nem mindig padlózod stb akkor 3-4 szezont kibírnak ezek.


Biztosítása az pedig biztosítófüggő erre nem tudok mit mondani nem vagyok alkusz. Fogyasztása 100 kilométerenként a benzinesnek városban lehet akár 10 liter fölött is. így 4ezer ft 100on. Dízel esetében 7 körül (nekünk a bmw 525d 163 lovas automata 7-8liter városban, ismerősünk 3ezres manuálisa is ennyi)



mit szeretnél még tudni?

2014. dec. 8. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Köszi, ezzel már többet segítettél!

Főleg a szervízelés érdekelne!

Mik a típushibák, mikor jönnek elő, milyen hiba érhet egy 3-4 éves autót?

Mennyi ezeknek a javítása?

2014. dec. 8. 00:10
 5/7 anonim ***** válasza:

Ilyen összetett kérdéseknél inkább neked kellene utána járni a dolgoknak, teszteket olvasgatni, szakmaibb fórumokon nézelődni, esetleg ott kérdezni.


Totalcar.hu

2014. dec. 8. 01:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Mik a típushibák, mikor jönnek elő,

milyen hiba érhet egy 3-4 éves autót?

Mennyi ezeknek a javítása?


Először kitalálod mi kell, és szépen utána olvasol.

2014. dec. 8. 01:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Bármi lehet ha belenyúlsz. Kérdés előtte ki, hogyan használta és mennyi km-t ment (ténylegesen). 150 e km előtt még nagy bajok nincsenek. Utána már érdekesebb.. Arra amire Neked szükséged lenne egy suzuki is tökéletes. S ha kérdés az, hogy mibe kerül, inkább bele se kezdj, mert fájni fog már a kötelező költségek súlya is. (Átírás, súlyadó, kötelező.) Egy sima olajcsere is 50 e körül van. Ha 17" felnid van a gumik darabja is 40-50 e. S nem mennek el 50 e-nél többet. Csak egy első fékbetét garnitúra (tárcsa-betét) 60-100 e. (Bmw).
2014. dec. 8. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!