Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Van olyan, hogy leég a kuplung...

Firk kérdése:

Van olyan, hogy leég a kuplung, csúszik a váltó (3000-es fordulat fölött hirtelen megindul a fordulatszám, felpörög a motor 4000-ig, majd visszaesik 3000-re és újra van nyomaték), ezt csinálja 4-5 napig, majd megjavul?

Figyelt kérdés
192 000 van a Mitsubishimben, én vagyok az első tulaj, nem volt eddig semmi baja, de a múlt hétvégén egy sáros-szötymős emelkedőn - ennyi év vezetés után - leégettem a kuplungot, büdös volt még órák múlva is. Utána hozta a felpörgős tüneteket. Gondoltam sok már ez a kilométer, le is égett, jelentkeznek a jelek - kuplungcsere. A szerelő látatlanban ugyanezt mondta és javasolta a cserét, mert széteshet a cucc és karácsony környékén még sok ezer kilométer vár rám autópályával. Gondoltam nem viccelek, megrendelem az alkatrészt (nem olcsó, mert csak gyári van, száztízenezerért) és irány a csere. Közben viszont elmúlt a tünetegyüttes. Az autó gyorsul. Egyesben is felpörgethető 8000-ig gond nélkül, mentem vele 160-at nem csúszik 5-ösben sem. Akkor most cseréljek, vagy ne (bonyolultabbá teszi a dolgot, hogy az alkatrészt - mivel berendeltem - ki kell fizetni, ha nem akarok kicseszni a szerelővel, bár ő is mondhatta volna, hogy ez megjavulhat. )? Mennyit megy még el így, hiszen gondolom, a leégett felület már nem gyógyul vissza? Egyáltalán mi a tapasztalat ilyen esetben?

2014. dec. 10. 16:52
 1/2 anonim ***** válasza:
Valószínűleg a megégett, üvegesedett felület lekopott a tárcsáról és így újra tud tapadni. Kérdés, hogy mennyi kopott le belőle, és hogy ennyi km-nél milyen állapotban lehet a tárcsa. Ha harmadikban emelkedőn lepadlózva nem csúszik meg, vagy szintén harmadikban a kéziféket behúzva, nagy gáznál le tudod fullasztani, akkor még jó is lehet. Az alkatrészt, ha nem külföldről lett berendelve, simán vissza lehet mondani. Persze az is lehet, hogy valóban itt az ideje a cserének, azért ez már szép futásteljesítmény egy kuplunggal.
2014. dec. 10. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Sajna külföldről jött...
2014. dec. 10. 20:06

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!