Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Mazda 6 kijelző probléma hogy...

Uccso89 kérdése:

Mazda 6 kijelző probléma hogy orvosolható?

Figyelt kérdés

Van egy 2004as mazda6 autóm amit imádok!

Van vele egy olyan problémám, hogy a központi csík kijelzőn hidegben csak a rádió állomás jelenik meg. Miután befűtötte az autó az utasteret és eltelt legalább 20-30 perc hirtelen visszajön minden. A klíma kijelző része és a fedélzeti része is. Általában a középkonzolon, a cd alatt lévő hátsó ablak fűtés és a külső-belső keringetés gombok nyomkodásával jön vissza a kijelző. Ekkor villannak fel ezeknek a visszajelző gombjai is. A kijelző nem pixelhibás, mivel meleg hatására az visszajön. Van ötletetek ennek a hibának a megoldására vagy cseréljem ki a "csík" lcd kijelzőt? Nem tudom az megoldja e a problémát. Autóelektronikai szerelők és fórumok is azt mondták hogy típushiba, cseréljem a kijelzőt. Az Önök tapasztalatai mit mondanak?


Köszönöm előre is a segítséget!



2014. dec. 11. 11:45
1 2
 1/11 mitch.buchannon válasza:

Nem kel cserélni a kijelzőt, van olcsóbb megoldás is. Ha ki tudod szerelni, akkor a lenti videón látod hogyan lehet orvosolni a hibát:


https://www.youtube.com/watch?v=ZIa90HPapHk


https://www.youtube.com/watch?v=iOZ7xJSJExU


Nekem segített, meg tudtam így csinálni, azóta hibátlan :)

2015. jan. 14. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim válasza:
Kókányolásnak tűnik, de ha működik, miért ne. Kipróbálom én is...
2015. ápr. 27. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim válasza:

Szia!

Ugyanez a hiba nálam is, de nem találok megoldást a neten.

Hatalmas autószerelői tapasztalatommal a biztosítékokat piszkáltam az utastérben és a motortérben is. Miután a motortéri biztosítékokat nyomkodtam/mozgattam visszajött a kijelző. Második alkalommal ez sem segített. Most sem jó.

Neked sikerült orvosolni a hibát? Hogyan? Részletes leírásnak örülnék...

2016. febr. 23. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim válasza:

Azóta megcsináltattam :)


Tökéletes :)


[link]

2016. febr. 23. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim válasza:

Jól hangzik.

Hol csinálták?

Tudsz küldeni elérhetőséget?

Nálam annyiban módosult a helyzet, hogy ha akksisaru le és vissza akkor meggyógyul pár napra. De mindig mindent nulláz. Ez meg nem opció...

2016. febr. 23. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim válasza:
Vidd be valami elektromoshoz, aki tud mikroelektronikát forrasztani. pl. Tv szerelő, stb. Nekem egy haverom csinálta Debrecen környékén.
2016. febr. 24. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim válasza:
Bár jobban értelmezve, neked nem pixel hiba van :(
2016. febr. 24. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim válasza:

Nem.

Az eredeti kérdésben is szereplő hibával küzdök.

Ha arra van ötlet, szívesen veszem...

2016. febr. 24. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim válasza:

Sziasztok.

Nekem is ilyen gondom volt.

Nekem nem az info kijelző volt a probléma okozója, hanem a cd tár mögötti panelon volt 1 szál szakadás ami miatt az infó kijelzó csak vibrált, kricc kraccokat irt stb, javitás után tökéletesen müködik. :)

2016. ápr. 21. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 simister válasza:

Hasonló problémával küzdöttem, időnként mitha pixel hibás lett volna. Szétszedéskor mozgatásra mindig máshol volt hiányos. Azaz tipikus kontakt hiba.

Ha már szét volt szedve, egy sima hőlégfúval (kb 200 fokon) átmelegítettem az ónozásokat. Most működik tökéletesen.

Javítottam így már pc és laptop alaplapot is, ebből jött az ötlet hogy kipróbálom ezen is. Nekem bejött. Hátha hasznos még valakinek.

2019. máj. 28. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!