Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Suzuki Ignis-ben megéri a...

Suzuki Ignis-ben megéri a gyári hangszórókat kicserélni?

Figyelt kérdés
Eléggé ramatyul szól a gyári hangrendszer, de a fejegységet nem akarom kicserélni. Elég ha a hangszórókat cserélem valami minőségibbre? Valakinek van tapasztalata aki csinált már ilyet? Attól félek ugyan olyan 'doboz' hang lesz.

2014. dec. 13. 16:30
 1/10 Koaxk Ábel ***** válasza:
A gyári hangszórókat a legtöbb esetben érdemes kicserélni, még ha a csak a fejegységről is hajtod akkor is mérföldekkel jobb hangzás elérhető, a legtutibb pedig, ha erősítőről hajtod meg a hangszórókat, viszont akkor már elindulsz a lejtőn és előbb utóbb veszel mélyládát is :D
2014. dec. 13. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Van mélyládám is csak elfoglalja az egész csomagtartót :D Erősítőt a gyári rádióra rákötni nem tudok mert nincs kimenet neki (magas szintű bemenet pedig nincs az erősítőmön). Persze mélyládával lenne az igazi de azzal is beérném ha jobb minőségű hangszórókkal jól szólna, és nem olyan lenne a basszus mint ha egy üres kartondobozt ütögetnének hátul.
2014. dec. 13. 17:07
 3/10 anonim ***** válasza:
én meg először a fejegységet cserélném le,mert még egy gagyi noname hangszóró is jobban szól,ha normális jelet kap!egy hulladék gyári fejegység meg nem arról híres,hogy hú de tiszta jelet ad!illetve maga a suzuki ignác sem arról híres,hogy koncertterem szintű akusztikát lehet létrehozni abban a kasztniban!Amit meg az első ír,az egy ignácban semmit nem fog segíteni!mármint egy erősítő!de ha nem suzukiról lenne szó,akkor sem igaz,mert csak önmagában egy erősítő nem tesz csodát!
2014. dec. 13. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 Koaxk Ábel ***** válasza:

Van olyan átalakító, amivel le lehet venni a hangszórókábelről a jelet, nyilván ez nem olyan jó mint ha lenne a fejegységen kimenet, bár pl mélyládánál nem éreztem hátrányát.


[link]


Nekem így volt VW Polo-ban mélyláda beépítve, ott az első szettet nem cseréltem, mert elfogadható minőségű volt, gyári fejről ment az egész.

2014. dec. 13. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 Koaxk Ábel ***** válasza:

Én is tavasszal tervezek hifit építeni a kocsimba és nem fogom a gyári fejet kicserélni, mert így van harmóniában a műszerfal. Egy utólagos fejegység totál nem passzol bele. Arról nem is beszélve, hogy nekem a radio-n lehet vezérelni a fedélzeti computer-t is.


Szóval szerintem nem hülyeség a gyári fejre hifit építeni, főleg, ha nem high end rendszerben gondolkodunk.

2014. dec. 13. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
nem hülyeség...csak felesleges....
2014. dec. 13. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Szerintem is cseréld a hangszórókat és a fejegységet is! Tudok ajánlani neked egy USB-s, AUX-os, RCA-s Pioneer MVH-150 UI fejegységet, kb. 15-16e. Igaz, hogy 1DIN-es, de beépítő kerettel megoldható! És még illik is az Ignis sárga-piros belteréhez.
2014. dec. 13. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Előző vagyok, bocsi ez lemaradt: [link]
2014. dec. 13. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Pedig a fejegységet érdemesebb lenne valami modernebbre cserélni, nekem a Sony nagyon bejött, de egy Pioneer vagy egy Alpine fejegység is elég jó hangzást biztosít.

Csak a hangszórók lecserélésével nem feltétlen fogsz sokkal jobb hangzást elérni. Vegyél egy olyan fejegységet, amin van hangszínszabályzó, és azzal betudod állítani, hogy jól szóljon a rendszered.

2014. dec. 13. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Tudom én is hogy a fejegységet is kéne cserélni és akkor lesz az igazi, csak jelenleg nincs rá keret. A gyári rádión is van hangszínszabályzó. Csodát persze nem várok, haverom autójába kötöttük a legolcsóbb mnc fejegységet + mnc hangszórókat hátra a kalaptartóba. Még az is mérföldekkel jobban szól mint az ignis-ben a gyári hangrendszer.
2014. dec. 14. 16:18

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!