Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Varosban,50-60 km/h sebességge...

Varosban,50-60 km/h sebességgel haladva hármasban vagy négyesben fogyaszt kevesebbet az autó?

Figyelt kérdés
Ha hármasban haladok 2000 felett van a fordulat, ha pedig négyesben haladok akkor 2000 felett. Mikor fogyaszt kevesebbet az autó? Nekem nincs számítógép a kocsimban, azért teszem fel a kérdést. Hátha megnézte valaki közületek.
2010. febr. 1. 19:38
1 2 3
 21/29 anonim ***** válasza:
100%
Neeeem, ez nem helyes, max nyomaték felet már veszik az erő, nem fogyaszt annyival kevesebbet. Ha nagyobb a fordulatszám több üzemanyag kell, elmélet 1 és gyakorlat más.
2010. febr. 5. 06:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/29 anonim ***** válasza:

csak azt lehet mondani hogy meg kell találni a megfelelő fordulatszámot(nyomatékot)amikor váltani kell.

Ez a titka a gyorsulási versenynek is.

ha hamar váltasz (tehát még nincs a megfelelő fordulatszám)akkor belassul az autó,úgy érezni mintha megnehezülne az eleje és alig akarna tovább gyorsulni.ilyenkor több üzemanyag is fogy, mert jobban erölködik az autó.

Ha huzatod,tehát későn váltasz,akkor meg túlpörög a motor feleslegesen,így is felszökik az üzemanyag.


Lada samarám volt,azon volt ecométer,az jól mutatta hogy mikor kell váltani,de szerintem amelyik autón van digitális fogyasztásmérő,akkor az alapján is meg lehet tanulni takarékosan de nem lomhán vezetni.

Különben meg nem kell ezzel ennyit foglalkozni,próbálkozz,fedezd fel az autód,egy idő után úgy is ráérzel.

2010. febr. 5. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/29 anonim ***** válasza:
Jaj olyan fösvények vagytok.
2010. febr. 6. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/29 anonim válasza:
4-es be
2010. febr. 6. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/29 anonim ***** válasza:

Én úgy olvastam a TotalCar-os srácok rovatában, hogy az az optimális sebesség, ahol minden erőlködés nélkül tud kigyorsítani az autó. Pl mentem egy 1.3-as Suzuki Wangon R-el, annak városban 50-60-nél elég volt a 3. akkor olt ilyen 2600-2700-on a fordulat. Nekem egy 1.2 16V-s kis Cliom van, annak 3.-ban sok lenne, ennek 4.-be van 60-nál olyan 2400-2500-on a fordulat, de ez neki a legjobb :)


Szóval ahogy írták ez autó és sofőrfüggő hogy ki hogyan szereti. Vérmérseklettől függ, ki mennyire szereti pörgetni avagy nem pörgetni a motort.

2010. febr. 7. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/29 anonim ***** válasza:
0%
5ös, b*zmeg.
2010. febr. 7. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/29 anonim ***** válasza:

Mindenképp 2000 felett legyen!! 2500-3000 is teljesen jó.

Nem erölködik a motor, jobban el tud égni az üzemanyag.

Ha a fogyasztáson akarsz húzni, akkor nyomd keveset a fékpedált. Ne gyorsíts, ha látod, hogy úgyis meg kell állni, stb...

2017. jún. 26. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/29 cino sávo válasza:
mi ez a kérdés?? nyomj le egy 80km es utat 60km/h val 3. sebességben ha sok pénzed van üzemanyagra nyugodtan..egyébként nagyobb sebességben kevesebbet fogyaszt de ne vigyük tulzásba a motornak pörögnie is kell azért nem kell még 50km/h vagy 60km/h 5.be feltenni 70km/h nál rá ér az 5. az alatt 4.
2018. ápr. 1. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/29 anonim ***** válasza:

ezt igy nem lehet kijelenteni, utolsó.

nekem pl 100-as tempó körül (országút) még kevesebbet eszik ha csak 5-ig váltok fel, mintha a 6-ost is használom.

jön egy kis emelkedő, akkor 6-ban jobban erőlködik.

ugyanez, 50-nél még fáj neki a 4.

persze vannak nagyon rövid áttételes városi autók, amikben a 4. jobb, de alapvetően olyan fokozatban kell minden kocsival menni, ahonnan még erőlködés nélkül lehet normálisan gyorsítani.

2018. ápr. 2. 07:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!