Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Végdob (hangtompító) vásárlás,...

Végdob (hangtompító) vásárlás, kérdés?

Figyelt kérdés

Üdv. Éppen végdob vásárlás előtt állok. A kérdésem az lenne, hogy mi a különbség a vas, alumínium és karbon végdob között? Ha jól tudom akkor a vas olcsóbb 2-3 ezerrel mint a karbon.

Előre is köszönöm!



2014. dec. 15. 13:52
 1/3 anonim ***** válasza:

Elsősorban a súly, ami különböző.

Általában vannak rozsdamentes acél, karbon és titán dobok. Sima alumíniumot én még nem láttam a nagyobb gyártónál, alumínium ötvözetet el tudok képzelni.

Általában adott motor típushoz és évjárathoz készítenek végdobokat, ezeket csak fel kell rögzíteni ( általában csavarozni ) a gyári helyére. Van olyan gyártó aminek külön van verseny és utcai változata és van olyan is ahol a hangtompító ( dB killer ) kiszerelhető.


Itt lenne nekem is egy kérdésem, hátha valaki már találkozott ilyesmivel: ha az EUból mondjuk rendelek egy végdobot és van hozzá egy angol nyelvű tanusítvány, abból hogy lesz műbizonylat a műszaki vizsgára? Én eddig csak itthon vettem ilyesmit, amihez járt a műbizonylat.

2014. dec. 15. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Üdv! Elfelejtettem kifejteni, hogy különbség alatt hangi különbségre gondoltam tehát hogy a karbonnak szebb a hangja mint a vas végdobnak stb....
2014. dec. 15. 15:36
 3/3 anonim ***** válasza:
Bevallom, én amikor vásároltam sosem a hangját hallgattam meg. Azt néztem, hogy a nyomaték/LE görbét hogyan befolyásolja az adott végdob. ( verseny dobok, és komplett versenyrendszerek pl tipikusan a fordulatszám felső harmadában fejtik ki jótékony hatásukat), amihez némi vezérlés változtatás is szükséges. A "csak sima" végdobok okoznak "drámai" változást, de lehet pozitív hatásuk ( legtöbb esetben, utcai verzió esetén semmi változtatás nem kell, csak simán felrakni a gyári helyére )
2014. dec. 15. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!