Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Milyen költségei vannak egy...

Milyen költségei vannak egy 125-ös motornak, és miket ajánlotok?

Figyelt kérdés

Az oké hogy benzin, biztosítás, műszaki... De még mik kellenek hozzá?

Tudom hogy ezek mind rajtam, és a motoron múlnak de kb mennyibe kerülnek nagyon átlagban? Egy motort olcsóbb vagy drágább fenntartani mint egy kocsit?

Illetve milyen sportmotorokat tudnátok ajánlani ami szép, megbízható és nincs olyan csillagászati ára?

Amit ismerek:

Aprilia RS 125

Yamaha TZR 125

Honda CBR 125

Honda NSR 125

Cagiva Mito 125



2014. dec. 17. 11:34
 1/8 Trafó1 ***** válasza:

Motort olcsóbb fenntartani, és tényleg a pénztárca függvénye csak, hogy menyit költesz mocira, a típusok jók amiket írtál, ha ezeknél maradsz nagyon nem tudsz mellé nyúlni, kínait ne vegyél, és figyelj az alkatrész utánpótlásra, ha bemész egy motor szervizbe azonnal megmondják mit ne vegyél , melyiket kell sokat ,melyiket kevésbé szervizelni.

Sok sikert és jó motorozást.

2014. dec. 17. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm a választ! Lehet először kocsit veszek, de tervbe van a motor is. Januárba el is kezdem az A2 jogsit. :)
2014. dec. 17. 11:48
 3/8 anonim ***** válasza:
A 125-ös motort olcsóbb fenntartani mint egy autót. De egy 1000-es motort már drágább fenntartani...
2014. dec. 17. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Igen, azt sejtettem hogy mondjuk egy ezres Suzuki GSXR kicsit drágább. :D

De köszi a választ amúgy! :)

2014. dec. 18. 10:35
 5/8 anonim ***** válasza:
Az nem olyan biztos hogy egy 125-ös motort könnyebb fenntartani. Egy kétütemű motor, ami fel van húzva, elég drága dolog, viszont megy mint a golyó. Benzin+olaj+felújítás 10.000 km-ként stb. Bár, attól is függ, hogyan használod. Én bolondja vagyok a motornak, csúcsra van húzva a sajátom. Ősszel jön a felujítás ideje, vagyis csak az egyik fele, október végén a blokk utnak indul Torinóba felújításra, ami december elején ér vissza DHL-el hozzám. Februárban elkezdődik a felújítás második része, a blokk visszakerül a vázba, idehaza kicseréltetem a többi kopó alkatrészt és kész is van. Ez így egyben elég drága, de amig fater fizeti addig nincs probléma.
2015. márc. 1. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Az igen. :D Hát nekem nem fater fizeti szerencsére. Van munkám amiből fenn tudom tartani a kocsimat és egy robogót is. :)
2015. márc. 3. 21:26
 7/8 anonim ***** válasza:
gondolom te már jársz suliba. Én még diák vagyok, ha már dolgozni fogok, akkor nem fater fogja fizetni a hobbijaimat, bár addigra meg már kinövök a 2T világából és a 4T már olcsóbb fenntartású dolog.
2015. márc. 4. 07:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Ja értelek. Persze, én már nem járok. Egyébként épp tegnap néztem hogy mennyibe fájna egy 500 ccm-es Kawát fenntartani és meglepően olcsó. Maga a motor ELVILEG elmegy 5-6 literből (túramotorról beszélünk), az átírás +biztosítás meg durván 50 ropi.
2015. márc. 4. 12:18

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!