Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Mi történhet ha külföldön...

Mi történhet ha külföldön vezetek?

Figyelt kérdés
Sziasztok! már egy fél éve van jogosítványom, de még nem töltöttem be a 18 életévemet! Az lenne a kérdésem, hogy kint Franciaországban vezethetek? Vagy ha netán megállít a rendőr akkor megbüntetnek és elveszik a jogosítványom? Köszönöm a válaszokat!
2014. dec. 17. 19:32
 1/5 anonim ***** válasza:

A fenti esetben olyan, mintha jogosítvány nélkül vezetnél.


A magyar jogosítvány betöltött 18. életév alatt csak odahaza érvényes, külföldön nem számít érvényes vezetői engedélynek - és hidd el, ezt az EU-s tagállamok hivatalos szervei pontosan tudják.

2014. dec. 17. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

És mennyi az esély hogy megállítanak? én heti minimum 4-szer jártam szlovéniába, persze 18 év alatt, néha megspékelve utánfutóval, nem állítottak meg egyszer sem. Magabiztosan, és az adott ország vezetési stílusához alkalmazkodva, és ha az autód sem ad arra okot hogy megállítsanak, nem is fognak megállítani.

Pedig nem egyszer mentem el épp igazoltató rendőrök mellett. Horvátországba meg még a határon ellenőrzés is van/volt, se a magyar határőr, se a vámos, se a horvát határőr, se a horvát vámos nem mondta hogy nem mehetek mert 18 év alatti vagyok.

2014. dec. 17. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Az, hogy téged nem igazoltattak, nem jelenti, hogy a kérdezőt/mást sem fognak.

Mondhatnám, hogy engem meg többször is igazoltattak mind németországban, mint ausztriában, de ez ugyanúgy nem mérvadó.

Elvileg bármikor belefuthat a kérdező egy igazoltatásba, és akkor nagyon megütheti a bokáját. Az ő dolga eldönteni, megéri-e neki a kockázat.

2014. dec. 17. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

"A magyar jogosítvány betöltött 18. életév alatt csak odahaza érvényes, külföldön nem számít érvényes vezetői engedélynek"


Világos, hogy a mi törvényeink szerint ez így van, de vajon odakint is így tudják? Odaadja a plasztiklapot a rendőrnek érvényes azt visszaadja.. Én nem tartom valószínűnek, hogy nekiállnak kiszámolni, hogy 17,18 vagy 19 éves, a jogsija meg csont ugyanolyan, mint egy 35 évesnek.


Persze nem mondom, hogy vezessen kint, ezt csak megjegyeztem.

2014. dec. 17. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Ha olyan rendőrt fogsz ki aki kötözködni akar, akkor hidd el, észreveszi kiszámolja.
2014. dec. 18. 06:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!