Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Generátor csapágcsapágy hiba...

Generátor csapágcsapágy hiba lenne?

Figyelt kérdés
1-2 hete elkezdett nagyon hangosan "sziszegő" hangot kiadni a kocsi. Megnéztem, ez a hang vagy a szervoszivatt ú, vagy a generátor, vagy a hosszbordás szíjfeszítő lehet mert nagyon más nincs ott . A hosszbordásszíjat és a feszítőt kb áprilisban cseréltem úgyhogy azt ki is zártam, a szervo hiba meg akkor is morogna amikor tekergetem a kormányt. Így jutottam el a generátorig. Most ez a hang lehet a generátor csapágy hangja? Illetve hogy tudom ellenőrizni ha leszedtem hogy tényleg az az e? Azért nem szerelőt kérdezek mert a malacperselynek kilátszanak a bordái így az ünnepek körül de szszóval a leg költségkímélőbben szeretném megcsinálni. Köszi
2014. dec. 17. 22:31
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Értsétek már meg,hogy az ilyen kérdésekkel hogy hallok innen-onnan,ilyen-olyan,dübögést/kattogást/sziszegést,csattogást,ezekkel látatlanba NEM tudunk mit kezdeni!De ha szerinted a generátor csapágy a hiba,és ennyire szerelni akarsz,akkor vedd le a generátort,és nézd meg a szíjtárcsa kotyog-e,illetve ha megforgatod még ilyen kis fordulaton is lehet hallani ha szar a csapágy!illetve ahogy kézzel forgatod ,a kezeden lehet érezni ahogy "rág" a csapágy!
2014. dec. 17. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

A

hosszbordásszíjat és a feszítőt kb

áprilisban cseréltem úgyhogy azt ki is

zártam,



Ha gagyit vettél tönkre mehetett.

2014. dec. 18. 00:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Először vedd le a hosszbordás szíjat és indítsd be a motort. Ha megszűnt a zaj, akkor ellenőrizd a generátor, szervópumpa, szíjfeszítő tengelyeinek a lógását, berágódását, hangját. Pl. rátekersz az ékszíjtárcsára egy madzagot, megrántod mint egy fűnyírót, aztán hallgatod. Ha nem szűnt meg a hang a szíj levételével, akkor neccesebb a dolog, mert lehet, hogy a vezérléstől jön. Ez azonnali ellenőrzést igényel! Arra is volt már példa, hogy az új, de silány minőségű szíj adott ki csikorgó nyikorgó hangokat és egy csere megoldotta a problémát.
2014. dec. 18. 06:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 Wadmalac ***** válasza:

Ezer ok lehet ennyi alapján.

A csúszógyűrű kopása sem kizárt.

2014. dec. 18. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
időközben nekiálltam és a kiderült hogy a szíj volt a rossz
2014. dec. 31. 20:43

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!